Kvareli municipalitetas

Kvareli municipaliteto žemėlapis

Kvareli municipalitetas (ყვარელის მუნიციპალიტეტი) ribojasi su Telavi, Gurdžaani ir Lagodechi municipalitetais, šiaurėje Didžiojo Kaukazo kalnagūbris skiria nuo Rusijos Dagestano respublikos. Municipaliteto plotas 1000,8 km², iš jų 80 266 ha (36%) žemės ūkio naudmenys ir 58 600 (27%) miškai.
Municipaliteto pietvakarinėje dalyje plyti Alazani slėnio lyguma, šiaurinė dalis - Didžiojo Kaukazo kalnagūbrio priekalnės ir kalnai.
Municipaliteto šiaurėje driekiasi Didžiojo Kaukazo kalnagūbris. Aukščiausios viršūnės: Chubiara (3104 m), Čeltistaviscveri (3053 m), Asakidistaviscveri (3047 m) ir Ninikascikhe (3117 m). Su Dagestanu Kvareli jungia Kadori (2363 m), Muškakisa ir Durudži perėjos.
Municipaliteto klimatas - nuosaikiai drėgnas subtropinis. 1000-1200 m aukštyje virš jūros lygio žiemos nuosaikiai šaltos, vasaros šiltos, vidutinė metinė temperatūra 8-9° C. 1700-1800 m aukštyje žiemos ilgos ir šaltos, vasaros vėsios, vidutinė metinė temperatūra 5-6° C. Aukščiau 1800 m vidutinė metinė temperatūra 3-4° C. Municipaliteto pietuose (Alazani slėnyje) vidutinė metinė temperatūra 12,5° C, absoliutus maksimumas 38° C, absoliutus minimumas -23° C, vidutinis metinis kritulių kiekis 795-938 mm. Daugiausiai kritulių (19% viso metinio kiekio) iškrenta gegužės mėnesį, mažiausiai - sausio mėnesį (2% viso metinio kiekio). Kalnuose vidutinis metinis kritulių kiekis 1100-2000 mm.
Municipalitete 2012 metais gyveno 41 200 žmonių, jame yra 24 gyvenvietės, administracinis centras - Kvareli miestas. Dauguma gyvenviečių yra Alazani slėnyje, 200-600 m virš jūros lygio, tik nedidelė rajono gyventojų dalis gyvena priekalnėse. Gruzinai sudaro 89,4%, avarai - 6,5%, osetinai - 2,4%, udinai - 0,7%, armėnai - 0,5% municipaliteto gyventojų.

Ankstyvaisiais amžiais čia buvo nemažas Nekresi miestas, XVI amžiuje Gremi miestas buvo Kachetijos karalystės sostinė. Rajone yra viena iš pirmųjų Gruzijoje pastatytų kupolinių cerkvių, čia atrasta vadinamoji Nekresi stela - ja remiantis, bandyta įrodyti, kad gruzinų raidynas atsirado prieš V amžių. XVII-XVIII amžiuje rajonas labai nukentėjo nuo Dagestano genčių antpuolių, atsigavo tik XIX amžiaus antrojoje pusėje.
Įdomiausios lankytinos vietos municipalitete: Gremi pilis, laikoma pagrindine Kachetijos įžymybe; vienas iš pirmųjų Gruzijoje Nekresi vienuolynas; nedidelė, bet svarbi architektūros istorijai, Dzveli Gavazi cerkvė, taip pat Kvareli ir Šilda tvirtovės ir dar keletas senų cerkvių.
Municipalitete yra keletas etnografinių kaimų: avarų - Tivi ir Čantliskure, udinų - Zinobani.
Pagrindiniai municipaliteto keliai: Alazani slėnio šiauriniu pakraščiu einantis kelias Telavi-Lagodechi ir keliai Alazani slėnyje - Achalsopeli-Mukuzani ir Kvareli-Mukuzani.

Almati cerkvė Almati cerkvė Čikaani Kviracchoveli cerkvė
Almati cerkvė Almati cerkvė Čikaani Kviracchoveli cerkvė
Author:Sandro Tsagareli Author:Sandro Tsagareli Author:david kvetenadze

Kvareli (ყვარელი) miestas - municipaliteto administracinis centras, 35 km nuo Telavi. Mieste jau atsirado viešbučiai, keletas nebrangių kavinių, vienas didžiausių Gruzijoje Turizmo informacijos centrų. Plačiau Kvareli miestas
Achalsopeli (ახალსოფელი) (anksčiau Dzveli Gavazi) - kaimas Alazani slėnio šiauriniame pakraštyje ir priekalnėse, tarp Avanischevi ir Šorochevi upių, 15 km į rytus nuo Kvareli.
Kaime yra stipriai apgriuvusi XI amžiaus Davidgaredža cerkvė, XIX amžiaus Krikštytojo cerkvė, Šv.Barbare ir labai graži Tavcminda Šv.Giorgi cerkvės.
Šiauriniame kaimo pakraštyje yra VI amžiaus Dzveli Gavazi cerkvė, laikoma pirmąją tetrakoncho tipo cerkve Gruzijoje. Plačiau Achalsopeli cerkvės
Almati (ალმატი) - kaimas pietiniuose Didžiojo Kaukazo kalnagūbrio šlaituose, Incoba upės dešiniajame krante, 580 m virš jūros lygio, 14 km į šiaurės vakarus nuo Kvareli. 2002 metais kaime gyveno 689 žmonės.
Kaime yra dvi senos cerkvės - Šv.Barbare ir Šv.Nikoloz.

Gruzija

Čikaani (ჭიკაანი) - kaimas Alazani slėnyje, 300 m aukštyje, 12 km į pietryčius nuo Kvareli. 2002 metais kaime gyveno 2303 žmonės.
Kaime yra tvirtovės sienų likučiai, keletas akmeninių gynybinių bokštų, Kviracchoveli bazilika, XVII-XVIII amžiaus Šv.Tomo cerkvė ir senos cerkvės griuvėsiai kaimo kapinėse.

Bokštas prie Čikaani kaimo Eniseli cerkvė Eniseli cerkvė
Bokštas prie Čikaani kaimo Eniseli cerkvė Eniseli cerkvė
Author:Cody Hough Author:LookAttt heStarss Author:LookAttt heStarss

Eniseli (ენისელი) - kaimas tarp Čelti ir Incoba upių, 440 m aukštyje, prie kelio Telavi-Lagodechi, 14 km į vakarus nuo Kvareli. 2002 metais kaime gyveno 1862 žmonės.
Kaime yra senos Šv.Marijos, Kviracchoveli cerkvės, 1605 metais pastatyta Šikiani cerkvė su kupolu, XV amžiaus varpinė ir dvi nedidelės vienos navos cerkvės.
Gavazi (გავაზი) (anksčiau Naujasis Gavazi) - kaimas Alazani slėnyje, Alazani upės kairiajame krante, 255 m aukštyje, 12 km į pietryčius nuo Kvareli. 2002 metais kaime gyveno 3349 žmonės.
Prie kaimo yra XIV amžiaus cerkvė.
Gremi (გრემი) - kaimas Alazani slėnio šiauriniame pakraštyje, Incoba upės slėnyje, dešiniajame krante, 14 km į vakarus nuo Kvareli.
Kaime, kapinėse, yra Adronikašvili cerkvė, netoliese Adronikašvili rūmai, XVIII amžiaus Šv.Giorgi cerkvė, Šv.Mariami cerkvė, Šv.Petro ir Pauliaus cerkvė, ir vieni iš lankomiausių Kachetijos turistinių objektų - Gremi senovinis miestas, ir Arckangelo cerkvių kompleksas vadinamas Gremi pilimi. Plačiau Gremi pilis
Kučatani (კუჭატანი) - kaimas Alazani slėnyje, 8 km į pietryčius nuo Kvareli.
Kaime yra VI-VII amžiaus labai įdomi, restauruota, Šv.Marijos cerkvė ir XVII amžiaus, 2014 metais restauruota, Šv.Giorgi cerkvė. Plačiau Kučatani cerkvės

Cerkvė Sabue kaime Džordžadze gynybinis bokštas Incoba upės kanjonas
Cerkvė Sabue kaime Džordžadze gynybinis bokštas Incoba upės kanjonas
Author:Sandro Tsagareli Author:geologi Author:geologi

Nekresi vienuolynas (ნეკრესის სამონასტრო) - nedidelis gražus VI amžiuje pastatytas vienuolynas aukštai ant kalno virš Alazani slėnio. Viena iš Kachetijos įžymybių. Plačiau Nekresi vienuolynas
Sabue (საბუე) - kaimas pietiniuose Didžiojo Kaukazo šlaituose, Incoba upės kairiajame krante, 560 m aukštyje, 13 km į šiaurės vakarus nuo Kvareli. 2002 metais kaime gyveno 1544 žmonės.
Kaime yra Gruzijos architektūros paminklas - VI amžiaus bazilika, pastatyta iš akmenų ir plytų, keletą kartų atstatyta.
Apie 7 km į šiaurę nuo kaimo, Incoba upės tarpeklyje yra bokštas vadinamas Džordžadze pilimi ir VI amžiaus Incoba vienuolyno kompleksas. Vienuolyne yra VI amžiaus apgriuvusi bazilikos tipo cerkvė, akmeninės sienos griuvėsiai, apgriuvęs gynybinis bokštas ir ūkinių pastatų griuvėsiai. Ant vakarinės cerkvės sienos išliko freskų fragmentai. Cerkvė buvo daug kartų sugriauta ir atstatyta.
Šilda (შილდა) - didelis kaimas Didžiojo Kaukazo kalnagūbrio priekalnėse, Čelti upės kairiajame krante, 10 km į šiaurės vakarus nuo Kvareli miesto.
Kaime yra XVI-XVIII amžiaus tvirtovė, IX amžiaus Šv.Marijos cerkvė, ir dvi XVII-XVIII amžiaus cerkvės. Plačiau Šilda
Zinobiani (ზინობიანი) (anksčiau Oktomberi) - kaimas Alazani slėnyje, Avaniškevi upės dešiniajame krante, 340 m aukštyje, 12 km į rytus nuo Kvareli. 2002 metais kaime gyveno 412 žmonių.
Kaime gyvena udinai, Kaukazo Albanijos karalystės, žlugusios VIII amžiuje, gyventojų tiesioginiai palikuonys. Udinai čia persikėlė XX amžiaus 20-aisiais iš Azerbaidžano kaimo Vartašen. Udinai dabar beveik jau nekalba savo kalba, vartoja gruzinų. Kasmet gegužės 2 dieną prie kaimo vyksta udinų šventė su turgumi ir tautinėmis imtynėmis.
© 2015 J.D.Endriukaitis

Kvareli miestas

Kvareli miesto žemėlapis

Kvareli (ყვარელი) - miestas Alazani slėnio šiauriniame pakraštyje, tarp Durudži ir Bursa upių (Alazani kairiųjų intakų), Kvareli municipaliteto administracinis centras. 2002 metais mieste gyveno 9000 žmonių.
Miestas garsus Kindzmarauli vynu, jame yra Pinigų muziejus, Ilja Čavčavadze ir Kote Mardžanišvili namai-muziejai. Mieste jau yra viešbučių, kavinių ir restoranų, neblogas turizmo informacijos centras. Mieste galima apsistoti keletai dienų, iš čia važinėti į šios Kachetijos dalies lankytinas vietas. Nuo Tbilisio iki Kvareli, priklausomai kuriuo keliu važiuosite, kiek daugiau kaip 150 km.
Apie Kvareli miesto praeitį žinoma nedaug. 1533 metais čia pastatyta didelė vyno saugykla. XVIII amžiuje jau buvo Kvareli tvirtovė, mažiausiai vieną kartą ją buvo apsiautę lezginai. 1872 metais čia gimė garsus teatralas Kote Mardžanišvili, kurį laiką gyveno Ilja Čavčavadze, 1964 metais Kvareli gavo miesto teises.
Anksčiau mieste buvo nemažai stačiakampių akmeninių gynybinių bokštų, jis kažkiek buvo panašus į Gruzijos kalniečių gyvenvietes. Dabar išliko tik vienas - Čavčavadze bokštas.

Kvareli ištįsęs apie 4 km iš pietų į šiaurę, ir apie 2 km iš rytų į vakarus, miesto pietuose eina kelias Lagodechi-Telavi, miesto šiaurėje prasideda Didžiojo Kaukazo kalnagūbrio priekalnės. Miestas yra lygumoje, jo landšaftas lygus, nedaug kyla iš pietų į šiaurę. Iš pietų į šiaurę einanti pagrindinė Čavčavadze gatvė dalina miestą į dvi dalis. Joje, ar netoli jos, yra visos miesto įdomybės. Apie 0,8 km nuo kelio Lagodechi-Telavi yra "Kavkasioni" viešbutis, už 1,2 km į šiaurę - įėjimas į "Kindzmarauli corporation" vyno gamyklą, dar kiek į šiaurę - pagrindinė miesto Gegužės 26-osios aikštė. Prie jos yra Kvareli tvirtovė, Justicijos rūmai, viešbutis "Chateau Kvareli" ir policijos pastatas. Dar už 0,5 km į šiaurę yra Iljos Čavčavadze muziejus, preišais jį - nedidelė Iljos aikštė. Prie aikštės didelis Turizmo informacijos centro biuras, šalia - iš plytų pastatyta Jono Krikštytojo cerkvė. Jeigu eiti Čavčavadze gatve į šiaurę, už parko pasukti į dešinę - pamatysime Kvareli autobusų stotį.

Kvareli. Justicijos rūmai Kvareli. Centrinė aikštė Kvareli cerkvė
Kvareli. Justicijos rūmai Kvareli. Centrinė aikštė Kvareli cerkvė
Author:Kvareli-ყვარელი Author:Kvareli-ყვარელი Author:Kvareli-ყვარელი

Nelabai įspūdinga Kvareli tvirtovė yra miesto centre, prie Gegužės 26-osios aikštės. Manoma, tvirtovė pastatyta XVIII amžiuje, yra tipinės tų laikų tvirtovių architektūros. Tvirtovė yra kvadratinės (800х900 m) formos, sienos su bokštais kampuose ir vartais šiaurinėje pusėje.
Žinoma, kad 1755 metais avarai, vadovaujami Nursal-Beko, apsiautė tvirtovę, bet užimti jos nesugebėjo ir pasuko atgal.
Įdomus Pinigų muziejus yra Rustaveli gatvėje, Nr.10. Muziejus yra Gruzijos Nacionalinio banko pastate, jame eksponuojama apie 3000 monetų ir banknotų nuo VI amžiaus pr.m.e iki XX amžiaus: Kolchidos teri, antikos monetos, Sasanidų drachmos, arabų dirchamos. Gruzijos karalių Demetre I, Giorgi III, karalienės Tamaros ir kitų monetos, taip pat turkiškos, Irano, austriškos, lenkiškos ir kitų valstybių monetos.
Muziejus dirba kasdien, išskyrus šeštadienius ir sekmadienius, 9:00-18:00 (pertrauka 13:00-14:00). Įėjimas nemokamas.

Gruzija

Toje pat Rustaveli gatvėje, Nr.2 yra poeto ir publicisto Ilja Čavčavadze Valstybinis muziejus įkurtas 1937 metais.
"Gruzijos tautos tėvas" Ilja Čavčavadze (1837-1907) gyveno Kvareli, mieste išliko kuklokas, vienaukštis, tik su keletu kambarių, jo namas. Aplink namą - bambuko ir eglių parkas-sodas, jame yra Čavčavadze šeimos stačiakampis akmeninis gynybinis bokštas. Bokštą galima apžiūrėti ir iš vidaus, užlipti į jo viršų.
Prie namo ir sodo dar sovietiniais laikais pastatytas nedidelis modernus pastatas, jame yra kasa ir dvi salės. Pirmame aukšte H. Hrinewski, L. Gudiašvili, K. Guruli, S. Meschi, T. Mirzašvili paveikslai, antrame - Čavčavadze fotografijos.
Name eksponuojama: poeto rankraščiai, asmeniniai daiktai, jo giminės, XVIII-XIX amžiaus ginklai, namų apyvokos daiktai, baldai etc.
Muziejus dirba kasdien, 10:00-17:00, bilieto kaina 1 GEL.

Kvareli cerkvė Kvareli parkas Kvareli tvirtovė
Kvareli cerkvė Kvareli parkas Kvareli tvirtovė
Author:Lasha_Gabelia Author:Kvareli-ყვარელი Author:Kvareli-ყვარელი

Teatralo Kote Mardžanišvili (1872-1933) namas-muziejus irgi yra netoliese - Kote Mardžanišvili gatvėje, Nr.24.
Muziejuje eksponuojama: asmeniniai daiktai, XX amžiaus pradžios antikvariniai baldai, kilimai, L. Gudiašvili, Petre Occheli, Elene Achvlediani paveikslai, Kachetijos etnografiniai daiktai, archeologiniai radiniai.
Muziejus dirba kasdien, 10:00-17:00, bilieto kaina 3 GEL.
Kindzmarauli korporacijos vyno gamykla yra miesto centre, Čavčavadze gatvėje, Nr.55. Gamyklą galima apžiūrėti nuo 09:00 iki 18:00, po ją vedžiojamos ekskursijos, yra degustacijos salės. Plačiau Kvareli vyno gamyklos
"Chateau Kvareli" viešbutis - didelis pastatas prie Kvareli tvirtovės, jame 26 dviviečiai kambariai. Nakvynė su pusryčiais kambaryje kaimuoja 150 GEL, vienam asmeniui - 120 GEL. Gyventojams dar duoda gana brangią dovaną.
"Kavkasioni" viešbutis yra miesto pietuose, beveik Čavčavadze gatvės pradžioje. Pastatas naujas, jame 12 kambarių. Nakvynė dviviečiame kambaryje kainuoja 50 GEL (1 asmeniui - 25 GEL) - hostelio kaina Tbilisyje.
Mieste dar yra keletas svečių namų.

Kvareli tvirtovė Kvareli tvirtovė Kvareli. Čavčavadze bokštas
Kvareli tvirtovė Kvareli tvirtovė Kvareli. Čavčavadze bokštas
Author:avto kokorashvili Author:avto kokorashvili Author:Mtiuli777

Kvareli autobusų stotis neturi iškabos, ją galima atpažinti pagal stovinčius keletą mikroautobusų. Stotis yra miesto šiaurėje, Gegebašvili gatvėje. Iš stoties važiuoja maršrutiniai autobusai: į Tbilisį (8 GEL, 21 reisas per dieną). Pirmoji "maršrutkė" išvažiuoja 6:00, paskutinė - 17:30; į Telavi (3 GEL) ir į Lagodechi (3 GEL). Dar yra viena "maršrutkė" į Belokany (Azerbaidžanas) (6:00, 5 GEL). Maršrutiniai mikroautobusai važiuoja ir į municipaliteto kaimus, pavyzdžiui yra 5 "maršrutkės" per dieną į Achalsopeli.
Kvareli miesto apylinkėse yra Kvareli ežeras, netoliese - Nekresi vienuolynas, kiek toliau - Gremi pilis ir Kindzmarauli korporacijos vynuogynai. Į rytus nuo miesto - Dzveli Gavazi cerkvė, dar toliau - Lagodechi draustinis.
© 2015 J.D.Endriukaitis

Gremi pilis, senovinis miestas, cerkvės

Gremi (გრემი) - kaimas Alazani slėnio šiauriniame pakaštyje, Incoba (Alazani kairiojo intako) upės slėnyje, dešiniajame krante, 480 m aukštyje, 14 km į vakarus nuo Kvareli. 2002 metais kaime gyveno 977 žmonės.
Kaime, kapinėse, yra Adronikašvili cerkvė, netoliese Adronikašvili rūmai, XVIII amžiaus Šv.Giorgi cerkvė, Šv.Mariami cerkvė, Šv.Petro ir Pauliaus cerkvė, Gremi senovinis miestas, ir Arckangelo cerkvių kompleksas vadinamas Gremi pilimi.

Gremi tvirtovė ir cerkvė Gremi tvirtovė ir cerkvė Gremi tvirtovė ir cerkvė
Gremi tvirtovė ir cerkvė Gremi tvirtovė ir cerkvė Gremi tvirtovė ir cerkvė
Author:Beka Sulaberidze Author:Pietro75 Author:Raki_Man

XVI amžiaus Gremi pilis - populiarus Kachetijos turistinis objektas. Iš tikro tai ne pilis, o cerkvių kompleksas. Gremi - Kachetijos vizitinė kortelė, čia atveža visus turistus. Gremi konkuruoja su Ananuri dėl garsiausios Gruzijos pilies vardo. Gremi populiarumas man ne visiškai suprantamas, nors kompleksas tikrai gražus.
Gremi 1466-76 metais savo sostine padarė Kachetijos karalius Giorgi. Metraštyje rašoma: "Gremi pavertė er-kachų sostinės miestu ir pastatė didelius rūmus". 1520 metais Kachetijos karaliumi tapo Levanas, kurio žmona Tinatin įkūrė Naujosios Šuamtos vienuolyną. Jų vestuvės įvyko Gremi. Tuo metu miestas buvo nemažas, jo centre, ant uolos buvo pastatyti įtvirtinimai. 1565 metais ant tos uolos pastatė Archangelo cerkvę, įkūrė Archangelo vienuolyną.

Karalius Levanas numirė 1574 metais, palaidotas Archangelo cerkvėje (ne Alaverdi vienuolyne, kaip buvo įprasta tuo metu).
1615 metais įsiveržusi persų šacho Abbaso kariuomenė sudegino keletą Kachetijos miestų, tame tarpe ir Gremi. Miestas po beveik šimto metų egzistavimo buvo visiškai sunaikintas. Archangelo cerkvė ir varpinė išliko, dabar šį kompleksą vadina Gremi pilimi. Miesto liekanos dar buvo matomos ilgą laiką - XIX amžiaus pabaigos - XX amžiaus pradžios Brokhauzo enciklopedijoje rašoma: "Prie kaimo yra senovinio miesto Gremi griuvėsiai, buvusio apie 2 varstų pločio ir ilgio; dešimties senovinių cerkvių liekanos, ant kurių sienų armėniški, gruziniški ir arabiški užrašai ir ornamentai..".
Paskutiniais Gremi miesto gyvavimo metais jame gyveno kankinė Ketevan, ją 1624 metais nužudė persai. Nuo to laiko ji laikoma Gremi globėja ir Archangelo cerkvėje jai vyksta kasdieninės pamaldos.
Archangelo vienuolynas dar veikė XX amžiaus 40-aisiais metais, jame gyveno 2 rusų vienuoliai, vėliau sovietų valdžia juos išvarė. 1999 metais vienuolynas atkurtas.
Paskutiniaisiais metais vietą sutvarkė, pastatė automobilių stovėjimo aikštelę, stendus su informacija ir žemėlapiais, iki 2012 metų atstatė kai kuriuos senojo miesto pastatus.

Gremi tvirtovė ir cerkvė Gremi tvirtovė ir cerkvė Gremi cerkvė
Gremi tvirtovė ir cerkvė Gremi tvirtovė ir cerkvė Gremi cerkvė
Author:LookAttt heStarss Author:ninogoglika Author:antokeli

Buvusio Gremi miesto vietoje yra "pilis" ir kai kurie atstatyti miesto pastatai. Gremi pilis yra virš kelio Kvareli-Talevi, čia yra automobilių stovėjimo aikštelė, prie jos dažnai prekiaujama suvenyrais. Nuo aikštelės į pilį veda laipteliai. Komplekso teritorija aptverta neaukšta siena, už jos yra Archangelo cerkvė, 3 aukštų varpinė-bokštas, kuriame įsikūręs muziejus.
Kaip ir daugelis to laikotarpio cerkvių Gruzijoje, cerkvė pastatyta iš plytų, jos planas - kryžiaus-kupolo. Cerkvės viduje yra XVI amžiaus freskos. Karaliaus Levano kapas yra dešiniame nuo įėjimo kampe, niekaip nepažymėtas. Karaliaus atvaizdas yra ir freskose.
Šalia cerkvės yra muziejus dirbantis kasdien, išskyrus pirmadienius nuo 11:00 iki 18:00. Bilietas kainuoja 3 GEL. Muziejų sudaro archeologijos ekspozicija ir bokštas, galima pakilti į pat jo viršų. Muziejuje eksponuojama keramika, bronziniai kirviai ir kiti archeologiniai radiniai iš Nekresi ir Gremi miestį. Gana įdomu.

Gruzija

Bokštas irgi įdomus, jame yra išlikusios senovinio tualeto patalpos, aikštelė bokšto viršuje siaura ir maža. Iš bokšto yra slaptas požeminis tunelis nuvedantis prie dabartinio kelio.
Komplekso teritorijoje dar yra ūkiniai pastatai, rūsys.
Į vakarus nuo pilies yra nemaži buvusio miesto kvartalai, 2012 metais restauruoti. Atstatyta pirtis, ir kiti pastatai. Yra vyno parduotuvė, nedidelis parkas su fontanu ir nedidelė cerkvė.
Gremi pilis yra vienuolynas, jis turi savo šventę Gremkalakoba, švenčiamą balandžio 28 dieną.

Gremi senovinis miestas Gremi cerkvės freska Gremi senovinis miestas
Gremi senovinis miestas Gremi cerkvės freska Gremi senovinis miestas
Author:Beka Sulaberidze Author:Zangala Author:Beka Sulaberidze

Gremi pilis yra 20 km nuo Telavi centro ir 16 km nuo pietinio išvažiavimo iš Kvareli. Visos mašinos važiuojančios šiuo keliu pravažiuoja pro pilį. Pilis gerai matoma ir ją surasti nesunku. Gremi nesunkiai galima pasiekti maršrutiniu mikroautobusu arba pakeleivinga mašina iš Telavi ar Kvareli.
© 2015 J.D.Endriukaitis

Achalsopeli cerkvės

Achalsopeli (ახალსოფელი) (anksčiau Dzveli Gavazi) - kaimas Alazani slėnio šiauriniame pakraštyje ir priekalnėse, tarp Avanischevi ir Šorochevi upių, 440 m aukštyje, 15 km į rytus nuo Kvareli. 2002 metais kaime gyveno 5367 žmonės.
Istoriniuose šaltiniuose Gavazi pirmą kartą paminėtas IX amžiuje, bet pagal archeologų tyrinėjimus žinoma, kad čia buvo gyvenama žymiai anksčiau. XVIII amžiuje, dėl dažnų puldinėjimų, kaimo gyventojai persikėlė į Alazani slėnį kur įkūrė Gavazi kaimą. 1850 metais kaimas apgyvendintas vėl.

Kaime yra stipriai apgriuvusi XI amžiaus Davidgaredža cerkvė, XIX amžiaus Krikštytojo cerkvė, Šv.Barbare ir labai graži Tavcminda Šv.Giorgi cerkvės.
Šiauriniame kaimo pakraštyje yra VI amžiaus Dzveli Gavazi cerkvė, laikoma pirmąją tetrakoncho tipo cerkve Gruzijoje.

Dzveli Gavazi cerkvė Dzveli Gavazi cerkvė Dzveli Gavazi cerkvė
Dzveli Gavazi cerkvė Dzveli Gavazi cerkvė Dzveli Gavazi cerkvė
Author:Lasha_Gabelia Author:temo pxovelishvili Author:temo pxovelishvili

Dzveli Gavazi (ძველი გავაზი) cerkvė - nedidelė, bet labai įdomi cerkvė, viena iš pirmųjų cerkvių su kupolu Gruzijoje, pirmoji tetrakoncho tipo cerkvė Gruzijoje. Cerkvės atsiradimo istorija įdomi - nežinoma kaip atsirado tokia cerkvės architektūra ir į ką ji išsivystė. Apie cerkvės architektūrą faktų labai nedaug, bet daugybė hipotezių.
Cerkvės pastatymo data tiksliai nežinoma, manoma, kad ji pastatyta VI amžiaus viduryje. Gali būti, kad ji pastatyta iki 560 metų, tada ji yra pirmoji cerkvė su kupolu Gruzijoje. Jeigu ji pastatyta iki 580 metų, tada ji senesnė už Avano cerkvę Armėnijoje ir yra pirmoji tetrakoncho tipo cerkvė Užkaukazėje. Tuo laikotarpiu pastatytas Ninocminda soboras, manoma yra vėlesnis už Dzveli Gavazi, ir tikriausiai yra jos patobulinta kopija.

Gruzija

Gali būti, kad cerkvė pastatyta Kaukazo Albanijos cerkvių įtakoje. Ji yra netoli buvusios Kaukazo Albanijos, jos architektūrai galėjo turėti įtakos IV amžiaus Mamrucha ir VI amžiaus Lekit cerkvių architektūra stovinčių dabartiniame Azerbaidžane.
Tokio tipo tetrakonchai Gruzijoje neprigijo, neužilgo atsirado Avano soboro tipo tetrakonchai (Džvari, Ateni ir kt.). Žymiai vėliau pastatyta Kvetera cerkvė, kurios architektūrai galėjo turėti įtakos Gavazi ar Ninocminda cerkvės.
Galerija aplink cerkvę pastatyta vėlesniais laikais. XIX amžiuje cerkvės išorė buvo nutinkuota, dabar vėl įgavo savo ankstesnę išvaizdą.

Dzveli Gavazi cerkvė Dzveli Gavazi cerkvė Achalsopeli. Davidgaredža cerkvė
Dzveli Gavazi cerkvė Dzveli Gavazi cerkvė Achalsopeli. Davidgaredža cerkvė
Author:temo pxovelishvili Author:Sandro Tsagareli Author:temo pxovelishvili

Dzveli Gavazi Šv.Marijos cerkvė yra šiaurinėje Achalsopeli kaimo dalyje, aplink ją yra laukymė, keletas medžių, tvora ir šaltinis. Prie cerkvės stovi informacinis stendas su jos aprašymu gruzinų, anglų ir rusų kalbomis. Prie cerkvės daug kvevri (vyno ąsočių).
Įėjimas į cerkvę iš vakarų pusės, vakarines ir pietines cerkvės apsides paslepia galerija, matosi tik likusios dvi apsidės. Cerkvės vidaus plotas nedidelis, sienos netinkuotos, freskų nėra. Altoriaus pertvara, kaip ir visų tetrakoncho tipo cerkvių, nedidelė. Labai įdomios vidinės apsidžių formos - tai vadinama lapelio forma, labai reta Gruzijoje.

Tavcminda Šv.Giorgi cerkvė Tavcminda Šv.Giorgi cerkvė Tavcminda Šv.Giorgi cerkvė
Tavcminda Šv.Giorgi cerkvė Tavcminda Šv.Giorgi cerkvė Tavcminda Šv.Giorgi cerkvė
Author:temo pxovelishvili Author:ბერიანიძე მიშა Author:khutsishvili
© 2015 J.D.Endriukaitis

Kučatani cerkvės

Kučatani (კუჭატანი) - kaimas Alazani slėnyje, 320 m virš jūros lygio, 8 km į pietryčius nuo Kvareli. 2002 metais kaime gyveno 615 žmonių.
XVII-XVIII amžiais kaimą dažnai puldinėdavo ir plėšdavo kalniečiai iš Dagestano, grobė žmones, maistą ir daiktus. Paplito maliarija, vidurių šiltinė ir kitos ligos, todėl XVIII amžiuje gyventojų kaime beveik nebeliko.

Kaime yra VI-VII amžiaus labai įdomi, restauruota, Šv.Marijos cerkvė ir XVII amžiaus, 2014 metais restauruota, Šv.Giorgi cerkvė.

Kučatani cerkvė Kučatani cerkvė Kučatani cerkvė
Kučatani cerkvė Kučatani cerkvė Kučatani cerkvė
Author:davit tedeishvili Author:davit tedeishvili Author:davit tedeishvili
Kučatani cerkvė Kučatani cerkvė Kučatani cerkvė
Kučatani cerkvė Kučatani cerkvė Kučatani cerkvė
davit tedeishvili Author:davit tedeishvili Author:davit tedeishvili
© 2015 J.D.Endriukaitis