Čochatauri miestas

Čochatauri (ჩოხატაური) - miestelis Supsa upės dešiniajame krante, 150 m aukštyje, municipaliteto administracinis centras. Miestelyje 2002 metais gyveno 2200 žmonių, jis panašus į didelį kaimą.

Miestelio pavadinimo ankstyvesnė forma Čachatauri kilo nuo feodalo Čchatarašvili pavardės.
Čochatauri asfaltuotais keliais jungiasi su Samtredia (27 km), Vani (38 km) ir Ozurgeti (28 km).

Čochatauri pagrindinė aikštė Čochatauri pagrindinė aikštė Čochatauri pagrindinė gatvė
Čochatauri pagrindinė aikštė Čochatauri pagrindinė aikštė Čochatauri pagrindinė gatvė
Author:Pogromca Gašnič Author:Pogromca Gašnič Author:Pogromca Gašnič

Miestelį kerta Samtredia-Ozurgeti kelias, miestelio ribose - 9 Aprili gatvė. Į šiaurę nuo jos, paraleliai jai eina Dumbadze gatvė. Rajonas nuo jos sankryžos su Niko-Mari gatve iki sankryžos su Rustaveli gatve ir yra miestelio centras. Tarp sankryžų Dumbadze gatvė išsišakoja į dvi juostas, tarp jų yra nedidelis Čochatauri parkas. Šiame rajone, 350 m ilgio Dumbadze gatvės atkarpoje, yra Liberty banko filialas, keletas bankomatų ir parduotuvių, kavinė "Bachmaro" ir chinklainė. Likusi miestelio dalis panaši į didelį kaimą.

Čochatauri parkas Čochatauri Čochatauri.Tradicinis Gurijos namas
Čochatauri parkas Čochatauri Čochatauri.Tradicinis Gurijos namas
Author:Pogromca Gašnič Author:Pogromca Gašnič Author:Zura Nemsitsveridze

Niko Berdzenišvili Čochatauri muziejus yra Dumbadze gatvėje Nr.13. Muziejus dirba kasdien, išskyrus pirmadienius, 10:00-18:00. Įėjimas nemokamas.

Gruzija

Nedideliame, bet įdomiame muziejuje yra 16 500 eksponatų. Vienintelėje muziejaus salėje eksponuojama: archeologų radiniai (VII-V p.m.e. Kolchidos kirviai, kapliai, ietigaliai, ankstyvosios antikos radiniai iš kapų: karoliai, apyrankės, auskarai, indai, padargai), numizmatikos kolekcija, XVIII-XIX amžių ginklai (graviruoti kardai, durklai, šautuvai), XIX amžiaus etnografinė kolekcija (indai, baldai, namų apyvokos reikmenys), XX amžiaus pradžios gruzinų muzikos instrumentai (čangi, panduri, salamuri) ir XIX amžiaus biblioteka (knygos gruzinų, rusų, prancūzų kalbomis). Muziejuje, paprašius, gali įjungti senovinį muzikinį aparatą.

© 2016 J.D.Endriukaitis