Bešumi

Bešumi (ბეშუმი) - kalnų kurortas Arsiani kalnagūbrio vakariniuose šlaituose, 1900-2100 m aukštyje, ant miško ir alpinių pievų ribos, 7 km į pietus nuo Goderdzi perėjos, 37 km nuo Chulo, 123 km nuo Batumi.
Bešumi klimatas vidutiniškai vėsus, vidutinė rugpjūčio temperatūra 17,0° C, žiemos švelnios, vidutinė sausio temperatūra -5,0° C. Vasarą orai labai permainingi. Kurorto sezonas - birželis-rugpjūtis.

Bešumi
Bešumi
Author:Alpina CK
Bešumi
Bešumi
Author:Sandro Tsagareli
Bešumi
Bešumi
Author:Sandro Tsagareli

Žmonės į Bešumi atvažiuoja vasarą pailsėti nuo karščių žemumose ir kvėpuoti tyru kalnų oru. Kurortas - alpinės pievos, gana tankiai užstatytos nedideliais nameliais ir kotedžais. Bešumi galima išsinuomoti įvairaus komforto lygio namelį ar kotedžą, čia jų pasirinkimas nemažas, nors komfortiškų namelių kiek per mažai. Žiemą visi iš Bešumi išsivažinėja, čia prisninga kokie 3-5 m sniego, ir kurortas ištuštėja iki pavasario.

Bešumi
Bešumi
Author:T. Marcus Bowser
Bešumi
Bešumi
Author:T. Marcus Bowser
Bešumi
Bešumi
Author:T. Marcus Bowser

Kiek stebina parduotuvėlių gausa Bešumi, kuriose galima nusipirkti beveik viską, kurorte yra gera kepykla, valgykla su vidutinėmis Gruzijos kainomis (kiek keista) ir visą parą pašiūrėje veikianti interneto kavinė po 2,5 GEL už valandą. Bešumi daugybė "kaimiško" tipo lentinių tualetų-būdelių, nemažai vandens čiaupų, tik malkos čia yra deficitas.

Bešumi poilsiauja įvairiausi žmonės, net "padidinto komforto" merginos, į kurortą atvažiuoja džipais ir netgi mersais, nežiūrint į blogą kelią. Vasarą į Bešumi iš Batumio ir Chulo važiuoja "maršrutkės".

© 2016 J.D.Endriukaitis