Kutaisio aerouostas

Karaliaus David Agmašnebeli Kutaisio tarptautinis aerouostas, dar kartais, pagal čia buvuso sovietino karino aerouosto pavadinimą, vadinamas Kopitnari aerouostu. Tai antrasis pagal svarbą Gruzijos aerouostas, o gal ir pirmasis, nes į jį skraido pigių skrydžių kompanijos. Aerouostas yra Imeretijos Ckaltubo municipalitete, prie kelio Kutaisi-Samtredija (Tbilisi-Batumi), 21 km nuo Kutaisio centro, 11 km nuo Samtredija centro ir 120 km nuo Batumio. Netoli yra Kopitnari geležinkelio stotelė. Aerouostas atidarytas 2012 metų vasarą.

Kutaisio aerouostas gana erdvus, neseniai pastatytas, modernios architektūros pastatas yra prie pat kelio Kutaisi-Samtredija. Dešinėje aerouosto pusėje - išvykstančių keleivių registracijos vietos, kairėje - atvykstančių pasų kontrolė, muitinė. Aerouoste yra turizmo informacijos centras, aerouosto informacijos centras, wi-fi ir nedidelė Cafe Mimino kavinė. Bankomatų ir valiutos keityklų nėra.
Aerouosto tinklapis kutaisiairport.ge

Kelias į Kutaisio aerouostą Kutaisi. Kopitnari tarptautinis aerouostas Kutaisi. Kopitnari tarptautinis aerouostas
Kelias į Kutaisio aerouostą Kutaisi. Kopitnari tarptautinis aerouostas Kutaisi. Kopitnari tarptautinis aerouostas
Author:David Namdvili Author:Pavlo Dyban Author:Pavlo Dyban

Į/iš Kutaisio aerouosto skraido šių kompanijų lėktuvai: Georgian Airways - Maskvą, Tbilisį, Wizz Air - į Vilnių, Kijevą, Budapeštą, Varšuvą, Katovicę, Belavia - į Minską, Ural ir S7 - į Maskvą ir Pegasus - į Stambulą.

Kutaisi. Kopitnari tarptautinis aerouostas Kutaisi. Kopitnari tarptautinis aerouostas Kutaisi. Kopitnari tarptautinis aerouostas
Kutaisi. Kopitnari tarptautinis aerouostas Kutaisi. Kopitnari tarptautinis aerouostas Kutaisi. Kopitnari tarptautinis aerouostas
Author:Michał Zygmański Author:Michał Zygmański Author:David Namdvili

Iš/į aerouosto kompanija Georgian Bus mikroautobusais veža į Kutaisio centrą (20 minučių, 5 GEL), Tbilisį (4 valandos, 20 GEL) ir Batumi (2,5 valandos, 18 GEL). Mikroautobusų atvykimas/išvykimas suderintas su lėktuvų reisais.
Pigiau yra išvažiuoti pravažiuojančiomis "maršrutkėmis". Jos sustoja kelyje į Kutaisį netoli aerouosto. Dažniausiai (maždaug kas 20 minučių) važinėja "maršrutkės" Samtredija-Kutaisi. Ja nuvažiuosite iki Kutaisio autobusų stoties už 1,5 GEL. Prie aerouosto būriuojasi taksi, vairuotojai už kelionę į Kutaisį prašo 20-25 GEL. Jeigu važiuoti keturiese, tai nėra labai brangiau negu autobusu.

Gruzija

Į aerouostą. Geriausiai Kutaisio autobusų stotyje susirasti "maršrutkę" važiuojančią į Samtrediją. Ja už 2 GEL nuvažiuosite iki aerouosto. Galima bandyti "maršrutke" į Batumi ar Zugdidį, bet jos dažnai atsisako. Paskutinė "maršrutkė" į Samtrediją išvažiuoja 18:30. Taksi iš Kutaisio iki aerouosto kainuoja 15-20 GEL.
Atrodo, į/iš aerouostą galima patekti vietiniu traukiniu Kutaisi I - Samtredija, išlipant Kopitnari stotelėje. Nuo stotelės iki aerouosto apie 1 km.

© 2015 J.D.Endriukaitis