Tbilisis, Didube rajonas

Didube žemėlapis

Didube (დიდუბე) rajonas miesto šiaurės vakarų pakraštyje. Rajone nėra įžymybių, bet daug turgų. Didube rajonas labai didelis, jo ilgis apie 5 km. Kažkada čia buvo Didube kaimas, kuriame karalius Giorgi III, dukters Tamaros gimimo proga, pastatė Dievo Motinos cerkvę. Vėliau joje vyko karalienės Tamaros ir Davido Soslano vestuvių ceremonija.
Rajonas neturistinis, tolokai nuo miesto centro. Apsigyventi jame neverta - yra tik vienas pliusas - netoli iki autobusų ir geležinkelio stočių.
Rajoną kerta dvi pagrindinės gatvės - Baratašvili krantinė ir Akakijaus Cereteli prospektas. Pietuose rajono riba - karalienės Tamaros prospektas, einantis nuo tilto per Mtkvari iki Geležinkelio stoties. Šiaurėje rajonas baigiasi prie Didube turgaus.

Vertingiausia rajone - teritorija tarp Geležinkelio stoties ir Dinamo stadiono. Čia yra didelis Dezertyrų turgus, daugybė sekond-hendų ir urmo parduotuvių. Čia geriausias valiutos keitimo kursas.
Anksčiau Dezertyrų turgus buvo garsus asortimentu ir kainomis. Kažkada kareiviai grįždami į namus čia pardavinėjo daiktus, nuo to ir kilo turgaus pavadinimas. Įdomu, kad ir oficialus pavadinimas toks pat - "Dezertirebi bazroba". Turguje prekiaujama įvairiausiais žemės ūkio produktais, vynu, taip pat drabužiais ir kitokiomis "šmutkėmis".

Nuo turgaus į šiaurę - keletas supermarketų: "Prestiž", "Bazroba" ir kt. Jie yra ryčiau Dinamo stadiono. Į vakarus nuo stadiono - Muštaid parkas. Parke, prie įėjimo, yra Šilko muziejus.
Stadiono pietine puse eina Cabadze gatvė, kurioje daug sporto prekių parduotuvių, taip pat keletas medžioklės ir žvejybos parduotuvių.

Didube. Prie Dezertyrų turgaus Tbilisis. Dinamo stadionas Didube Dievo Motinos cerkvė
Didube. Prie Dezertyrų turgaus Tbilisis. Dinamo stadionas Didube Dievo Motinos cerkvė
Author:missoni Author:Pogromca Gašnič Author:joseba andoni

Nuo stadiono Cereteli prospektu galima pereiti visą rajoną. Pradžioje prieisime Cereteli metro stotį, nuo jos pasukus į kairę netoli Bagrationi tiltas per Mtkvari.
Toliau einant Cereteli prospektu kairėje minėta Didube Dievo Motinos cerkvė, šalia jos - Didube Panteonas. Jame daugiausiai palaidoti žymūs rašytojai.
Už 600 metrų, kairėje - Koka-Kolos gamykla, toliau parodų "Ekspo Georgia" teritorija, dešinėje, už namų ir geležinkelio bėgių - Goceridze metro stotis.

Gruzija

Dar už 700 m - metro stotis Didube, Didube geležinkelio stotis, autobusų stotis ir turgus. Didube autobusų stotis didelė, iš čia važiuoja "maršrutkės" visomis vakarų kryptimis, retai į rytų pusę. Iš čia išvažiuojama į Mcchetą, Kazbegi, Kutaisi, Barumi etc.
Didube turguje galima apsipirkti kelionei, ar atsigerti alaus su chačiapuriu. Didube - Tbilisio vartai. Grįždami į Tbilisį iš Vakarų ar Centrinės Gruzijos jūs pateksite čia.
Planuojama panaikinti Tbilisio Centrinę Geležinkelio, tada visi traukiniai į vakarus važiuos iš Didube geležinkelio stoties, kurią dabar plečia ir tvarko.

Didube Panteonas Georgia Expo Parodų centras Didube Autobusų stotis
Didube Panteonas Georgia Expo Parodų centras Didube Autobusų stotis
Author:Pheniks Author:PlamenB Author:Paweł Tomorowicz
© 2015 J.D.Endriukaitis