Vyno gamyklos Gruzijoje

Galima aplankyti pačią vyno gamyklą, pažiūrėti sandėlius - Chareba'oje ar Gruzinvinprom'e, pamatyti vynuoges - Šumi'je ar Kindzmarauli'je. Beveik visose gamyklose vyno galima paragauti. Iš Tbilisio lengviausiai pasiekiama degustacijos salė yra Aleksandro Čačavadzės muziejuje. Kitų gamyklų lankymą geriau suplanuoti iš anksto, įtraukti į jūsų maršrutą.

Beveik kiekviena vyno gamykla gamina saperavi, bet kiekvienoje gamykloje jis kitoks, truputį skirtingas nuo gaminamo kitose gamyklose. Beveik kiekviena vyno gamykla turi savo interneto svetainę, bet jos beveik visos gana prastai padarytos ir pateikia nedaug informacijos.

Chareba

Tai didžiulė vyno "imperija". Turi savo parduotuvių tinklą visoje šalyje ir vyno gamyklas Kachetijoje ir Imeretijoje. Kachetijoje jų gamykla yra Kvareli mieste, žymusis "Kvarelio tunelis" - vyno saugyklos. Taip pat, netoli kelio į gamyklą neblogas restoranas, vyno parduotuvė ir nedidelis parkas.
Gamykla turi 750 ha nuosavų vynuogynų Imeretijoje, Račoje ir Kachetijoje kur auginamos šių rūšių vynuogės: Occhanuri, Sapere, Cicka, Colikauri, Krachuna, Aladasturi, Usachelouri, Saperavi, Kichvi, Kisi, Mcvane ir Rkaciteli. Ir dvi europietiškos rūšis: Kaberne ir Merlot. Iš šių vynuogių gamina Saperavi, Kindzmarauli, Rkaciteli, Mcvane, Achašeni, Mukuzani, Kisi, Kaberne, Alazani valley, Cinandali, Krachuna, Cicka, Colikauri, Aladasturi, Occhanuri Sapere, Usachelouri ir Merlot vynus.
Chareba linkusi į sausus vynus ir vakarietiškas technologijas. Gamina nedaug pusiau saldžių vyno rūšių, bet gamina labai nebanalius baltus vynus: Krachuna, Cicka, Kichvi ir Kisi.

Corporation Kindzmarauli

Labiausiai man patikusi vyno gamykla. Gamyklos pagrindinis ofisas yra Kvareli miesto centre, taip pat jai priklauso 300 iš 400 ha Kindzmarauli mikrozonos, vyno saugyklos, vyno parduotuvė, degustacinės salės ir netgi viešbutis Kvareli centre. Čia rasite visko, dideliais kiekiais ir nebrangiai. Galima apžiūrėti senovinius rūsius, paragauti ir nusipirkti daug skirtingų rūšių vyno. Aišku gamina Kindzmarauli, bet ir be jo daug gerų vynų, taip pat gamina ir brendį. Gamyklos parduotuvėje galite rasti: aišku Kindzmarauli, taip pat Mukuzani ir Kvareli, išlaikytus ąžuolinėse bačkose; ir raritetinius vynus - sausą Kindzmarauli (13%, 22 lariai); baltą, pusiau saldų Kisi, kuris gali konkuruoti su Račos Tviši, bet kainuoja iki 10 larių; taip pat yra retas Gruzijai saldus vynas 16x16 iš Saperavi vynuogių. Jis išlaikomas 6 mėnesius ąžuolinėse statinėse. Be serijinių vynų, yra ir ypatingi, nemažai kainuojantys, vienetiniai vynai.

Gruzija

Graneli

Taip pat vyno gamykla Kvarelyje, netoli Chareba tunelio. Linkusi gaminti pusiau saldžius vynus. Į kairę nuo pagrindinio įėjimo į gamyklą - parduotuvėlė, kur galima nusipirkti gamyklos produkcijos. Galimos ekskursijos į gamyklą. Nemokama (atrodo) degustacija, galima užsisakyti vakarienę. Gamina šiuos vynus: Chvančkara, Cinandali, Achašeni, Mukuzani, Odžaleši, Ereti ir Pirosmani.

Pheasant's tears LTD

Žymi kompanija, gamykla netoli Signachi miesto. Gamina gana neblogus vynus, bet jų kaina tikrai didesnė negu vidutinė. Tbilisyje, netgi banalų Saperavį pardavinėja už 35 larius, o Kisi - už 40 larių. Atrodo, labai neblogas Činuri, bet irgi už 40 larių, kas gana keista.

Kimerioni

Labai nesena kompanija, įkurta 2011 metais. Įsikūrusi Čumlaki kaime; ten augina Saperavi, Rkaciteli, Kisi ir Mcvane vynuoges. Gamina standartinius vynus, bet pasiryžo eksperimentui - gamina pusiau saldų Rkaciteli pavadinimu Lile. Ragavau, labai neblogas.

Gurdžaani 1929

Gamykla, kaip matyti iš pavadinimo įkurta 1929 metais, Gurdžaani mieste; anksčiau vadinosi Raudonasis Marani. Gamina standartinius vynus, bet tarp jų ir baltą Gurdžaani. Gamykla daro vyno degustacijas, įprastai netolimame Velisciche kaime.

Gruzvinprom

Taip pat Gurdžaani mieste. Tai didelė, besiplečianti gamykla. 2013 metais pradėjo daryti degustacijas specialiai tam pastatytame namelyje. Gamyklos teritorijoje senovinė, didžiulė vyno saugykla su keletu šimtų kveri.

Kakhuri gvinis marani

Įkurta 2007 metais; taip pat Gurdžaani mieste, prie Alazani upės. Gamina Cinandali, Gurdžaani, Ereti, Manavi, Rkaciteli, Aguna, Alazani valley, Achišeni, Pirosmani, Mukuzani ir Teliani vynus. Yra degustacijos salė. Teliani vyną mažai kas gamina, todėl jo čia galima paragauti.

Šumi

Gamykla Cinandali kaimo pakraštyje, netoli Aleksandro Čačavadzės muziejaus. Tarp kelio ir gamyklos esančiame vynuogyne auga daugybė vynuogių rūšių, netgi itališkos. Gamykloje yra vyno muziejus ir degustacijos salė. Gamina Saperavi, Šumi, Mukuzani, Iberiuli, Kindzmarauli, Chvančkara ir Alazani valley vynus.

Kindzmarauli marani

Į vakarus nuo Kvareli miesto. Prie kelio yra rodyklė į gamyklą. Aplink gamyklą auga Saperavi vynuogės iš kurių ir gaminamas žymusis Kindzmarauli. Prie pačios gamyklos pasodinta 40 rūšių vynuogių, panašiai kaip Šumi. Degustacijos salė yra, bet dažnai neveikia.

Šato-Zegaani

Vyno gamykla Kachetijoje, Gurdžaani municipalitete, Zegaani kaime. Tai viena seniausių gamyklų Kachetijoje. Karalius Iraklii II padovanojo šias vietas kunigaikščiams Čačavadze, kurie čia pradėjo gaminti vyną. Seni gamyklos pastatai išliko iki šių laikų.
Šioje gamykloje pirmą kartą pagamintas Achašeni vynas, kuris čia gaminamas iki šiol. Taip pat čia gamina Mukuzani, Rkaciteli vynus. Čia galima paragauti klasikinio, nefiltruoto Mukuzani.
Sovietiniais laikais tai buvo labai didelė vyno gamykla, iki šiol galima pamatyti ąžuolines statines pagamintas 1970-80 metais. Jos jau nebenaudojamos, paliktos kaip muziejaus eksponatas. Taip pat galima pamatyti senus vynuogių spaudimo presus.
Gamyklos parke yra patalpos vaišėms - su židiniu ir, manomai, Pirosmanio tapytu paveikslu. Šato-Zegaani - viena iš nedaugelio vyno gamyklų, kurioje yra servisas turistams.

Petriaant marani

Vyno gamykla Kachtijoje, Achmetos municipalitete, Zemo-Chodašeni gyvenvietėje. Vyną gamina tik tradiciniu būdu - kveri.

Vaziani company

Keistoka vyno gamybos kompanija. Gamina standartinius vynus, bet nestandartinių spalvų.

Aleksandro Čačavadzės namas-muziejus

Kachetijoje, Cinandali kaime. Čia prasidėjo moderni vyno gamyba Gruzijoje. Muziejus, parkas, vyno saugykla ir vyno degustacijos salė. Muziejus dirba be išeiginių, nuo 10:00 iki 19:00 (žiemą iki 17:00). Kaina 2 lariai - bilietas į parką, 5 lariai - parkas+muziejus+gidas, 7 lariai parkas+muziejus+gidas+1 stiklinė vyno, 20 larių - parkas+muziejus+gidas+6 vyno rūšių degustacija.
Kunigaikštis Aleksandras Čačavadzė 1805 metais buvo ištremtas į Tambovo guberniją už dalyvavimą sukilime prieš Rusiją, vėliau tarnavo leibgvardijos husarų pulke, dalyvavo rusų karo žygiuose į Europą 1813-14 metais. Grįžęs į Kachetiją pradėjo savo Gruzijos europizacijos projektą. Pastatė Cinandali kaime dvarą su europietiškais interjerais, įkūrė pirmąją Gruzijoje vyno gamyklą; pramoninės vyno gamybos Gruzijoje pradininkas. Jo gamykloje vynas pradėtas gaminti europietiškomis technologijomis, pavyzdžiui, visiems žinomas Cinandali.
Europietiško planavimo parkas gražus. Jo centre rūmai-muziejus, dešiniau, pasislėpusi už medžių, senoji vyno gamykla. Rūmuose, tik įėjus, keletas salių, kavinukė su brangia kava (3 lariai), labai gražiai apiforminta, tamsoka degustacijos salė. Joje galima paragauti Cinandali, Kachuri, Saperavi, Mukuzani, Kindzmarauli, Chvančkara vynus. Duodami kai kokie užkandžiai. Asortimentas - masiniam vartotojui. Retesnių, nestandartinių vynų nėra.

© 2014 J.D.Endriukaitis