Šv.Elia vienuolynas

Šv.Elia kalno vienuolynas. (წმინდა ელიას მთა მონასტერი) VI amžiaus vienuolynas yra apie 1,8 km į pietus nuo Dedoplisckaro miesto pietinio pakraščio, apie 3 km nuo miesto centro, atskiro aukšto balto kalkakmenio Nikoras Ciche (1001 m) kalno, iškilusio virš lygumos, šlaite.

Iš Dedoplisckaro miesto vienuolynas pasiekiamas: važiuojant pagrindine miesto Rustaveli gatve į rytus, iš karto už geležinkelio reikia pasukti į dešinę, už 120 m dar kartą pasukti į dešinę, už 130 m pasukti į kairę, į Nikorciche gatvę, kuri veda į vienuolyną. Už 1,2 km miestas baigiasi, čia sankryžoje reikia sukti į dešinę, toliau iki vienuolyno veda gruntinis kelias. Pravažiavus pušų giraitę jau matosi vienuolynas. Nuo posūkio iki vienuolyno - 1,4 km. Nuo kalno papėdės iki vienuolyno veda laiptai.

Šv.Elia vienuolynas Šv.Elia vienuolynas Šv.Elia vienuolynas
Šv.Elia vienuolynas Šv.Elia vienuolynas Šv.Elia vienuolynas
Author:Wowo Manipulations Author:Levan japoshvili Author:Levan japoshvili

Kalno pietrytiniame šlaite stovi Šv.Elia koplyčia, į kurią patenkama pro vartus virš kurių stovi nedidelis dviejų aukštų bokštas. Kada buvo pastatyta Šv.Elia koplyčia tiksliai nežinoma, manoma, kad VI amžiuje. Istoriniuose šaltiniuose ji neminima, ją trumpai aprašė prancūzų rašytojas Aleksandras Diuma, 1858 metais keliavęs po Kaukazą. Pagal legendą nuo Šv.Elia kalno iki Chornabudži tvirtovės vedė slaptas tunelis.

Gruzija

Dabar vienuolynas veikiantis, visiškai atstatytas, iš originalios koplyčios išliko tik apatinės sienų dalys. Kiekvienais metais, rugpjūčio mėnesio 2 dieną, vienuolyne vyksta Eliaoba religinė šventė į kurią susirenka labai daug žmonių.

Šv.Elia vienuolynas Šv.Elia vienuolynas Šv.Elia vienuolynas
Šv.Elia vienuolynas Šv.Elia vienuolynas Šv.Elia vienuolynas
Author:Teimuraz Popiashvili Author:giorgi papuashvili Author:Tamuna_1977
© 2016 J.D.Endriukaitis