Achalkalaki miestas. Samcche-Džavacheti

Achalkalaki miestas žemėlapis

Achalkalaki miestas (ახალქალაქი) - municipaliteto administracinis centras Džavacheti plokštikalnėje, tarp Paravani upės ir jos intako Kirchbulaki, 1700 m aukštyje, 74 km nuo Achalciche. Per miestą eina Achalciche-Ninocminda-Gyumri (Armėnija) kelias. Gyventojų skaičius - 9800. Mieste vasarą vėsoka, žiemą net per šalta.
Miesto pavadinimas iš gruzinų kalbos verčiamas kaip "naujas miestas" (achali kalaki). Armėnai miestą vadina Achalkalak. Kartais jį vadino Nor-Kachak, kas iš armėnų kalbos irgi verčiama kaip "naujas miestas".
Miestas čia įsikūrė 1064 metais, tuo laikotarpiu, kai karalius Bagrat IV įvedė Gruzijoje šiokią tokią tvarką. 1066 metais turkai-seldžiukai sugriovė miestą. XI amžiuje miestas buvo Džavacheti politinis ir ekonominis centras, minimas "Kartli kronikose". XVI amžiuje miestą užėmė turkai ir jį pavadino Achilkelek. 1828 metais miestą užėmė rusų kariuomenė, jis pateko į Rusijos imperijos sudėtį. Gruzinai musulmonai buvo perkelti į Otomanų imperijos Erzurumo vilajetą.
1990 metų sausio 4 d. miestas stipriai nukentėjo nuo žemės drebėjimo.

Po miestą

Achalkalaki tvirtovė Achalkalaki tvirtovė Achalkalaki tvirtovė
Achalkalaki tvirtovė Achalkalaki tvirtovė Achalkalaki tvirtovė
Author:bazieri Author:Ivane Goliadze Author:Karen Stelmashov

Miesto planas yra trikampio, kurio viršūnė nukreipta į šiaurę, formos. Miesto šiaurėje, tarp gilių Paravani ir Kirchbulaki upių tarpeklių, yra senasis miestas su XI-XVII amžiaus tvirtovės liekanomis ir mečete.
Nuo tvirtovės per visą miestą į pietus eina apie 1300 m ilgio Laisvės gatvė, toliau - pramoninis rajonas. Tai pagrindinė miesto gatvė, visos miesto įdomybės yra prie jos. Einant šia gatve į pietus, kairėje rasite turgų, kiek toliau, dešinėje, už medžių, armėnų Surb Chač (Šv.Kryžiaus) bažnyčia. Už bažnyčios yra miesto parkas.

Gruzija

Toliau einant Laisvės gatve rasite miesto aikštę, šalia jos dideli Kultūros namai. Prieš juos stovi Mesrop Maštoc paminklas.
300 m gatve toliau, dešinėje, vienuolynas - Džavacheti vyskupo rezidencija. Toliau į pietus prasideda priemiesčiai.
Miesto vakarinėje pusėje Kirchbulaki upės tarpeklis, už jo apleista buvusi didelė sovietų kariuomenės bazė.

Miesto infrastruktūra

Achalkalaki tvirtovė Achalkalaki tvirtovė Achalkalaki tvirtovė
Achalkalaki tvirtovė Achalkalaki Achalkalaki
Author:bazieri Author:Harun Akı Author:pjburkina

Mieste yra keletas panašaus lygio restoranų. Visi jie armėnų, vadinasi "Džavachet", "Džavach" ar panašiai. Valgiai - įprasti gruzinų, beveik nieko armėniško. Laisvės gatvės kavinukėse galima rasti didelių chačapuri už 5 GEL, kavos už 1 GEL ir t.t.
Achalkalaki yra šeimyninis viešbutukas ar svečių namai.

Miesto apylinkės

Achalkalaki tvirtovė Achalkalaki tvirtovė Achalkalaki tvirtovė
Achalkalaki. Didi Abuli kalnas Achalkalaki. Armėnų bažnyčia Achalkalaki. Armėnų bažnyčia
Author:Archil Kikvadze Author:Artsakhtsi Author:J. Bdoyan

Iš Achalkalaki galima užkopti į Didi Abuli kalną. Jis gerai matomas iš miesto, iki jo apie 15 km. Galima nueiti iki Kumurdo kaimo (10 km), pažiūrėti į Vardziją ir Mtkvari upės kanjoną iš viršaus, iš jo nusileisti iki Vardzijos. Gana įdomus, nesunkus maršrutas per armėnų kaimus, Tabackuri ežerą, iki Bakuriani.

© 2014 J.D.Endriukaitis