Cageri miestas. Lečchumi

Cageri žemėlapis

Cageri (ცაგერი) - miestelis Lečchumi, Cchenisckali upės krantuose, 475 m aukštyje. Municipaliteto administracinis centras. 1900 gyventojų (2002).
Įdomybių čia nėra daug, bet apylinkės labai gražios. Miestelyje yra viduramžių katedros liekanos, netoli jo - Muri tvirtovė ir Gveso vienuolynas. Per miestelį eina naujai išasfaltuotas kelias iš Ckaltubo į Lentechi, prie jo yra Cchenisckali upės užtvanka.
Į Cageri galima patekti iš trijų pusių. Iš pietų, nuo Ckaltubo - pravažiuosite kaimus prie Cageri, ir neiškarto suprasite atsidūrę miestelyje. Iš šiaurės, nuo Lentechi - išvažiavę iš tarpeklio, beveik iš karto patenkate į miestelio centrą. Pats gražiausias kelias į Cageri yra iš rytų, nuo Ablorauri. Klelias serpantinais leidžiasi nuo Orbeli perėjos, iš aukštai atsiveria puikūs Cchenisckali upės slėnio ir Cageri miestelio vaizdai.

Cageri - praktiškai yra viena pagrindinė, neoriginaliu Rustaveli pavadinimu, gatvė. Įvažiuojant iš pietų pusės pirmas didesnis pastatas - viešbutis kairėje gatvės pusėje. Jame gyvena pabėgėliai iš Abchazijos. Netoli viešbučio, į kairę atsišakoja gruntinis kelias į Gveso vienuolyną.
Už viešbučio, ant kalvos kairėje gatvės pusėje - eglių parkas, už jo statoma didelė cerkvė. Už parko, gatvę kerta upelis, palei jį - eglių alėja. Už upelio - "lečchumi modernizmo" stiliaus cerkvė - visiškai ne gruziniška. Nesu įsitikinęs, kad tai cerkvė, bet tikrai priklauso krikščionims ortodoksams.

Cageri Cageri Cageri. Žaliasis teatras
Cageri Cageri Cageri. Žaliasis teatras
Author:kotekhetsuriani Author:kotekhetsuriani Author:kotekhetsuriani

Toliau eidami Rustaveli gatve pateksime į pagrindinę miestelio aikštę. Prie jos yra keletas administracinių pastatų, memorialas su kažkokių herojų portretais. Už memorialo - nedidelis, švarus ir simpatiškas miesto parkas. Į kairę, Cchenisckali upės pusėn atsišakoja Kostava gatvė. Joje keletas parduotuvių, už jų dvi maitinimo įstaigos, netoli gatvės pabaigos statoma meno galerija.
Einant toliau Rustaveli gatve už parko, dešinėje yra Kultūros namai, kairėje - žalias muziejaus pastatas.

Gruzija

Varlam Makharoblidze Cageri Istorijos muziejus dirba kasdien, išskyrus pirmadienius, 10:00-17:00. Bilieto kaina - 1 GEl. Muziejaus ekspozicijoje - archeologiniai radiniai iš Žemutinės Svanetijos ir Lečchumi, daugiausiai Bronzos amžiaus ir antikos laikotarpių. Tarp jų: bronzinė raitelio skulptūrėlė, stilizuoti rytų ir Kolchidos bronziniai kirviai, kaukaziškas pjautuvas, hetitų kamanos, akmeniniai kirviai, peiliai, strėlių antgaliai, monetų kolekcijos - Aleksandro Makedoniečio, Kolchidos tetri ir kt., retos knygos.
Už muziejaus miestelis baigiasi. Netoli benzokolonėlė, už jos kelias ir tiltas. Už tilto - kelias į Amblorauri, priekyje, tolumoje matosi Šv.Maksimo vienuolynas. Prie tilto - kelias į Lentechi. Seniau kelias į Lentechi ėjo per tiltą, po to po uola, ir kitu tiltu grįždavo į kairijį upės krantą. Virš tiltų, aukštai ant uolos, matosi Muri tvirtovės bokštas.

Cageri Cageri Cageri
Cageri Cageri Cageri
Author:nikaloz nemsitsveridze Author:nikaloz nemsitsveridze Author:nikaloz nemsitsveridze

Maitininimo įstaigų Cageri yra apie tris. Valgių kainos panašios į Kutaisio. Vynas - beveik tik Colikauri. Odžaleši gal kas ir parduoda, bet labai gerai "pasislėpęs".
Viešbučių nėra, yra 2-3 svečių namai. Jie niekaip nepažymėti, reikia klausinėti vietinių. Interneto nerasta. Mobilus ryšys - Geocell ir Magti, Beeline kol kas nėra.
Policija labai draugiška, bet gali truputį įkyrėti besirūpindama jūsų saugumu.

© 2014 J.D.Endriukaitis