Otolta tvirtovė

Otolta tvirtovė (ოთოლთას ციხე), dar vadinama Takidzeebi tvirtove yra ant uolėtos kalvos prie Otoltockali (Šavitkeckali) ir Čvanisckali upių santakos, prie pat Chičauri-Naghvarevi kelio. Tvirtovė nesunkiai pasiekiama, iš Šuachevi reikia važiuoti Batumi kryptimi, už 6 km, Chičauri kaime pasukti į dešinę, į žvyrkelį vedantį į Naghvarevi. Yra rodyklė į tvirtovę. Nuo posūkio iki tvirtovės 2 km, tvirtovė gerai matosi nuo kelio, ją pravažiuoti sunkoka.

Tvirtovę sąlyginai nesunku pasiekti, turint noro ir laiko, galima pasukti į ją iš Transadžarijos kelio. Į tvirtovę galima užlipti (nuo kelio nėra aukštai) dėl puikių nuo jos atsiveriančių vaizdų.

Takidzeebi tvirtovė Takidzeebi tvirtovė Takidzeebi tvirtovė
Takidzeebi tvirtovė Takidzeebi tvirtovė Takidzeebi tvirtovė
Author:Vitali Kartsivadze Author:Vitali Kartsivadze Author:Gela Chikvaidze

Tvirtovė stovi prie pat kelio, Takidzeebi kaime, aukštai virš Otoltockali ir Čvanisckali upių. Nuo tvirtovės atsiveria puikūs Čvanisckali ir Ačarisckali tarpeklių vaizdai, nuo tvirtovės bet kuria kryptimi matosi 25-30 km.
Be abejonių. tvirtovė buvo svarbi ginant kelius Čvanisckali ir Ačarisckali upių tarpekliuose.

Gruzija

Buvo manoma, kad tvirtovė pastatyta XI-XIII amžiuje, bet archeologai atkasė net V-IV amžiaus p.m.e. įtvirtinimų liekanas.
Tvirtovė stipriai apgriuvusi, išliko tik jos fragmentai, jos teritorijoje yra keturi, įkasti į žemę, didžiuliai kvevri (moliniai ąsočiai).

Takidzeebi tvirtovė Nuo Takidzeebi tvirtovės Nuo Takidzeebi tvirtovės
Takidzeebi tvirtovė Nuo Takidzeebi tvirtovės Nuo Takidzeebi tvirtovės
Author:Gela Chikvaidze Author:Vitali Kartsivadze Author:Vitali Kartsivadze
© 2016 J.D.Endriukaitis