Noste tvirtovė

Noste (ნოსტე) - kaimas šiaurinėse Trialeti kalnagūbrio prieškalnėse, 920 m aukštyje, 21 km į pietus nuo Kaspi. 350 gyventojų (2002).
Noste patogiausiai pasiekti iš ant kelio Mccheta-Gori esančio Achalkalaki kaimo. Kaime yra Šv.Trejybės ir Šv.Marijos cerkvės.

Noste tvirtovė Noste tvirtovė Noste tvirtovė
Noste tvirtovė Noste tvirtovė Noste tvirtovė
Author:ვიტალი სოფოევი Author:ვიტალი სოფოევი Author:ვიტალი სოფოევი

Kaimo apylinkėse žmonės gyveno jau Bronzos amžiuje, čia archeologai rado XIII amžiaus p.m.e. gyvenvietės liekanas.

XV amžiaus pradžioje Noste buvo kunigaikščio Ivane Saakadze dvaras, 1603 metais kunigaikštis Giorgi Saakadze į Noste perkėlė savo rezidenciją. 1611 metais čia karalius Luarsab II vedė Giorgi Saakadze dukterį.

Noste tvirtovė Noste tvirtovė Noste tvirtovė
Noste tvirtovė Noste tvirtovė Noste tvirtovė
Author:ვიტალი სოფოევი Author:Ralph K. Bauer Author:ვიტალი სოფოევი

Kunigaikščių Saakadze XV-XVIII amžių rezidencija yra ant kalno šlaito į pietus nuo kaimo, matoma nuo kelio Mccheta-Kavtischevi-Gori. Sovietiniais laikais kunigaikštis Giorgi Saakadze buvo populiarus personažas, kelią iki rezidencijos sutvarkė, įrengė automobilių stovėjimo aikštelę, griuvėsius sutvarkė ir konservavo.
Dabar čia išliko XVII amžiuje pastatytas bokštas (5,5x5,5 m) ir buvusių dviejų aukštų rūmų (13,5x18,5 m) ir rezidenciją juosusios sienos griuvėsiai. Į rytus nuo tvirtovės atkasti pirties pamatai. Išorinėje sienos pusėje yra arklidžių (13,3x11,2 m) griuvėsiai.

© 2016 J.D.Endriukaitis