Samtredia miestas

Samtredia (სამტრედია) - miestas Kolchidos lygumoje, dešiniajame Rioni upės krante, Samtredia municipaliteto administracinis centras.

Samtredija - svarbus transporto mazgas, pro ją eina pagrindinis Gruzijos kelias Tbilisi-Zugdidi, nuo jo čia atsišakoja kelias į Batumi. Per Samtredia eina geležinkelis Tbilisi-Poti, nuo čia prasideda jo atšaka į Batumį. Miestas asfaltuotais keliais jungiasi su Kutaisi (33 km), Choni (21 km), Abaša (13 km), Lančchuti (32 km), Čochatauri (27 km) ir Vani (23 km). Kutaisio (Kopitnari) tarptautinis aerouostas yra 11 km į rytus nuo Samtredia prie kelio į Kutaisį.

Samtredia centras Samtredia centras Samtredia cerkvė
Samtredia centras Samtredia Samtredia cerkvė
Author:Ninia Tevzadze Author:Pogromca Gašnič Author:Merab

Samtredia istoriniuose šaltiniuose minima nuo XVIII amžiaus antrosios pusės. 1871-1872 metais pastačius Tbilisi-Poti geležinkelį kaimas pradėjo sparčiai augti. 1873 metais miestelyje gyveno 81 šeima, 1893 metais - 370 šeimų. 1919 metais mieste gyveno 12 000 žmonių, 2002 metais - 29 761 žmonių. Miesto teisės Samtredia suteiktos 1921 metais.

Pagrindinė Samtredia gatvė Samtredia policijos pastatas Samtredia viešbutis
Pagrindinė Samtredia gatvė Samtredia policijos pastatas Samtredia viešbutis
Author:Merab Author:Pogromca Gašnič Author:Ika Khargelia

Miestas tęsiasi palei geležinkelį apie 4,5 km iš rytų į vakarus, jo centre - geležinnkelio stotis, pro ją eina pagrindinė miesto Karalienės Tamaros gatvė, prie jos, už 0,5 km į vakarus nuo geležinkelio stoties - autobusų stotis. Prie stoties yra į rytus nutysusi didelė aikštė. Prie jos - teatras ir paštas. Už aikštės prasideda Respublikos gatvė einanti į vakarus, joje - miesto merija, keleto bankų filialai, keletas maitinimo įstaigų.

Gruzija

Kiek į šiaurės rytus nuo geležinkelio stoties - nauja Davido Statytojo cerkvė, už keleto šimtų metrų į šiaurę nuo jos - turgus. Nuo stoties einant į šiaurę Džavachišvili gatve, už 300 m atsiremsime į Čavčavadze gatvę, kurioje susikaupusios pagrindinės miesto parduotuvės ir maitinimo įstaigos.
Istorinių ir įdomesnių objektų mieste nėra, netgi vietinio muziejaus.

Samtredia. Paminklas Samtredia parkas Samtredia
Samtredia. Paminklas Samtredia parkas Samtredia
Author:Merab Author:Merab Author:Merab
© 2015 J.D.Endriukaitis