Darjali-Verchnij Lars sienos perėjimo punktas

Darjali-Verchnij Lars sienos perėjimo punktas ant Gruzinų Karo kelio, vienintelis sienos perėjimo punktas tarp Gruzijos ir Rusijos, todėl jį kerta nemažai automobilių ir kartais susidaro nemažos eilės, ypač Rusijos pusėje. Tai vienintelis Gruzijos perėjimo punktas kuriame sienos negalima kirsti pėsčiomis.

Kiek į pietus Gruzijos muitinės, prie Darjali tvirtovės, nuo seniausių laikų stovėjo įtvirtinimai saugoję Gruziją nuo priešų įsiveržimo, manoma, kad čia buvo siena su vartais pertverianti tarpeklį. XIX amžiuje rusai čia pastatė fortą, vadintą Darjalo įtvirtinimu, kuris neišliko.

Gruzijos muitinė Gruzijos muitinė Gruzijos muitinė
Gruzijos muitinė Gruzijos muitinė Gruzijos muitinė
Author:angbar11 Author:Pietro75 Author:shixani

Gruzijos sienos perėjimo punktas įprastai dirba greitai. Eilių prie jo būna, bet ypač retai. Automobilius apžiūri greitai, paviršutiniškai. Muitinėje yra valiutos keitykla.
Nuo Gruzijos sienos perėjimo punkto iki Rusijos sienos perėjimo punkto apie 3,5 km, tai gražiausia Darjali tarpeklio atkarpa.

Gruzija

Rusijos sienos perėjimo punktas "Verchnij Lars" yra Šiaurės Osetijos Verchnij Lars gyvenvietėje, Darjali tarpeklio pradžioje. Punktas dirba lėtokai, kai kurie automobiliai apžiūrimi kruopščiai ir ilgai, dažnokai prie jo susidaro didelės eilės. Anksčiau punktas dirbo visą parą, bet po lavinų nušliaužiusių į Darjali tarpeklį 2014 metais, saugumo sumetimais nuspręsta nedirbti naktį ir dabar punktas dirba tik iki 18:00, kas tikrai nesumažino eilių.

Rusijos muitinė Rusijos muitinė Rusijos muitinė
Rusijos muitinė Rusijos muitinė Rusijos muitinė
Author:PaRTIIZaN Author:Dymitr Czerwiński Author:iron_fid
© 2016 J.D.Endriukaitis