Dmanisi miestas

Dmanisi (დმანისი) - miestas Vulkaninėje plokštikalnėje, Mašavera upės kairiajame krante, Dmanisi municipaliteto administracinis centras. 2002 metais miestelyje gyveno 3400 žmonių. 1921-1947 metais miestas vadinosi Baškičeti.
Miestelis yra apie 1250 m aukštyje, čia vėsiau, ir vasara prasideda vėliau kaip gretimame Bolnisi, kuris yra 700 m žemiau. Dmanisi miestas niekuo nepasižymi, bet dažnai jį painioja su ryčiau esančiu senoviniu Dmanisi miestu.

Dmanisi yra "azerbaidžaniečių zonoje", todėl gruzinų čia gyvena nedaug. XX amžiaus 90-aisiais buvo pradėta rajono "gruzinizacija" - iš azerbaidžaniečių supirkinėjo namus ir juos perparduodavo grįžtantiems iš Rusijos gruzinams, bet vėliau šis procesas sustojo.
Anksčiau čia gyveno rusai iš religinės duchoborų sektos, dabar iš jų liko tik keletas namų.

Dmanisi miestas Dmanisi miestas Dmanisi miestas
Dmanisi miestas Dmanisi miestas Dmanisi miestas
Author:Mustafayev Mustafa Author:David Qveladze Author:nugzari poladishvili

Jeigu į miestą įvažiuoti iš Tbilisio pusės, miesto pradžioje bus paminklas su varpais, už jo nauja degalinė, čia prasideda Šv.Nino gatvė. Ji yra viena iš centrinių miestelio gatvių, bet parduotuvės, trys miestelio maitinimo įstaigos, bankų skyriai yra lygiagrečiai jai einančioje Balandžio 9 gatvėje. Yra interneto kavinė.

Gruzija

Jeigu važiuoti Balandžio 9 gatve į vakarus pasieksime sankryžą. Į dešine eina kelias, pro nemažą Iakublo vandens saugyklą, į Calka , į kairę - pro mažesnę Pantiani vandens saugyklą į Pantiani kaimą.

Dmanisi miestas Dmanisi miestas Dmanisi miestas
Dmanisi miestas Dmanisi miestas Dmanisi miestas
Author:ILQAR EYYUB Author:ILQAR EYYUB Author:ILQAR EYYUB

Miesto pakraštyje yra Dmanisi vyskupijos vyskupo rezidencija, pačiame mieste nėra nieko įdomaus. Aplink miestą gražūs kalnai, Mašavera upės slėnis, netoli miesto - senovinio Dmanisi miesto kompleksas.
Dmanisi lengviausiai pasiekti keliu Tbilisi-Bolnisi-Guguti (Gruzijos-Armėnijos siena). Prie kaimo Didi Dmanisi nuo šio kelio atsišakoja geros kokybės kelias į Dmanisi. Kelio iš Dmanisi į Ninocminda nėra, nors atrodo ir netoli.
© 2015 J.D.Endriukaitis