Kobuleti saugomos teritorijos

Kobuleti draustinio žemėlapis

Kobuleti saugomos teritorijos (ქობულეთის დაცული ტერიტორიების) yra kiek į šiaurės rytus nuo Kobuleti miesto, žemumoje išilgai Juodosios jūros kranto. Kobuleti saugomos teritorijos įkurtos 2002 metais, jas sudaro Kobuleti rezervatas (331 ha) ir Kobuleti draustinis (439 ha).
Čia saugoma didelio drėgnumo ekosistema, vandens paukščiai, unikalios kiminų pelkės. Ši teritorija labai svarbi čia gyvenantiems, migruojantiems ir čia žiemojantiems vandens paukščiams. Botanikus čia sudomins baltosios kiminų samanos ir vabzdžiaėdė drozera.
Mažiausiai pasaulyje paliestas kimininis durpynas, vadinamas Ispani, yra mažiau kaip 300 m nuo Juodosios jūros kranto. Daugelis augalų čia auga ant 25-45 cm storio kimininių durpių sluoksnio dengiančio ežerą, virš durpių sluoksnio niekada nebūna vandens. Dabar kiminai ir kiti augalai virš buvusio ežero sudaro unikalų kupolą iškilusį 4-5 m virš aplinkinės vietovės.
Ispani durpynai yra svarbus deguonies šaltinis, jie absorbuoja daug anglies dvideginio ir daro Kobuleti orą švaresnį. Durpynai taip pat reguliuoja vandens nutekėjimą ir apsaugo Kobuleti miestą nuo potvynių. Kimininiai Ispani durpynai sugeria labai didelį kiekį perteklinio vandens.
1964 metais, kasant sausinimo kanalą, čia surasta senovinė, IV-III amžiaus prieš mūsų erą gyvenvietė. Manoma, kad žmonės šioje vietovėje jau gyveno prieš 5-6 tūkstančius metų.

Kobuleti draustinis Kobuleti draustinis Kobuleti draustinis
Kobuleti draustinis Kobuleti draustinis Kobuleti draustinis
Author:Aleksandre Abuladze Author:Aleksandre Abuladze Author:Aleksandre Abuladze

Kobuleti saugomų teritorijų administracija ir lankytojų centras yra Kobuleti mieste, Leselidze gatvėje Nr.4. Jame galima išsinuomoti specialias slides vaikščiojimui kiminine pelke, gauti išsamią informaciją.
Slidžių nuomos kaina 2 GEL/diena, žiūronai -2 GEL/valanda, nakvynė lankytojų centre - liepa-rugsėjis - vienvietis kambarys 30 GEL, dvivietis kambarys - 45 GEL; kitu metu - 20 GEL ir 30 GEL atitinkamai.

Įėjimas į draustinį yra prie pagrindinės gatvės einančios pajūriu - David Agmašenebli prospekto. Prie namo Nr.642 yra posūkis, už 300 m įėjimas į parką, čia yra informacinis stendas.
Nuo Batumio centro iki įėjimo į Kobuleti draustinį 32 km, iš Batumio Kobuleti miestą nesunku pasiekti maršrutiniu mikroautobusu.

Kobuleti draustinis Kobuleti draustinis Kobuleti
Kobuleti draustinis Kobuleti draustinis Kobuleti
Author:Nodar Verulidze Author:dadamia Author:Levon Khachatryan

Tarp durpynų Isani-1 ir Isani-2 nutiestas 0,5 km ilgio apžvalgos takas, gale išsišakojantis dar į du takus.
Po draustinį siūlomi trys maršrutai:
1.Nuo įėjimo iki apžvalgos bokšto. Ilgis -0,5 km. Tiltuku perėjus kanalą, takas eina kanalo pakraščiu, jeigu pasiseks galima pamatyti balų vėžlius. Prie tako yra informaciniai stendai, tako pabaigoje - apžvalgos bokštelis. Paukščių stebėjimo mėgėjai gali išsinuomoti žiūronus, geriausias sezonas stebėti migruojančius paukščius - pavasaris ir ruduo.

Gruzija

2.Ilgis - 1 km. Pirma pusė sutampa su pirmuoju maršrutu, už apžvalgos bokšto tiltuku pereiname Šavi upę, už jos lianom apipintas miškas, kiek toliau karališkųjų paparčių sąžalynas, dar toliau prasideda rezervatas - vienintelė pasaulyje perkoliacinė (savaime filtruojančioji) kimininė pelkė. Vaikščiojant po kiminų "kilimą", kad nepakenkti, reikia naudoti specialias slides, kurias galima išsinuomoti.
3.Ilgis - 1 km. Pirma pusė sutampa su pirmuoju maršrutu, už apžvalgos bokšto tiltuku pereiname Šavi upę, toliau turistai eina pažiūrėti retų augalų, jų tarpe vabzdžiaėdžio augalo drozeros.
© 2015 J.D.Endriukaitis