Idleti cerkvės

Idleti (იდლეთი) - kaimas Kavturi upės kairiajame krante, 680 m aukštyje, 12 km į pietryčius nuo Kaspi. 319 gyventojų (2002).
Istoriniuose šaltiniuose kaimas minimas nuo XVIII amžiaus.
Kaimo viduryje yra viduramžių Archangelų Mykolo ir Gabrieliaus ir vėlyvųjų viduramžių Kviracchoveli cerkvės, jo pakraštyje - VI amžiaus Jono Krikštytojo cerkvė.

Idleti cerkvė Idleti cerkvė Idleti cerkvė
Idleti Jono Krikštytojo cerkvė Idleti Jono Krikštytojo cerkvė Idleti Jono Krikštytojo cerkvė
Author:Lasha_Gabelia Author:Lasha_Gabelia Author:David Galegashvili

Idleti Jono Krikštytojo cerkvė (იდლეთის იოანე ნათლისმცემლის ეკლესია) - nedidelė, archajiškos architektūros, labai įdomi, cerkvė (7,5x7 m) pastatyta VI amžiaus pirmojoje pusėje iš grubiai aptašytų įvairaus dydžio smiltainio gabalų. Cerkvės kupolas žemas, kampuotas - tai išimtis viduramžių Gruzijos architektūroje, taip pat cerkvė turi tik vienas duris. Cerkvės stogas ir kupolas padengtas čerpėmis. Papuošimų nedaug - tik raižyti akmenyje kryžiai. Vėliau cerkvės vakarinėje pusėje pristatytas prieangis.

Cerkvės vidus buvo ištinkuotas ir ištapytas. Dabar išliko pažeisti XII amžiaus freskų fragmentai: freskoje ant kupolo pavaizduoti Dvylika Apaštalų, freskoje prie altoriaus - šešios Cerkvės Tėvų figūros, ant pietinės sienos - Erodo baliaus scena.

Idleti cerkvė Idleti cerkvė Idleti cerkvė
Idleti Jono Krikštytojo cerkvė Idleti Kviracchoveli cerkvė Idleti
Author:nikolozi23 Author:colhidian Author:PlamenB

Idleti Kviracchoveli cerkvė (იდლეთის კვირაცხოვლის ეკლესია) yra kaimo centre. Nedidelė cerkvė (4,45x3,85 m) pastatyta vėlyvaisiais viduramžiais iš didelių tašytų akmenų, vietomis panaudotos plytos. Cerkvės vakarinė siena papuošta reljefiniais kryžiais, ant dviejų kolonų yra užrašai armėnų kalba.

Gruzija

Idleti Archangelų Mykolo ir Gabrieliaus cerkvė (იდლეთის მიქელ-გაბრიელის ეკლესია) yra kaimo centre. Cerkvė (15,15x5,8 m) pastatyta vėlyvaisiais viduramžiais iš tašytų akmens gabalų ir plytų. Ant cerkvės vakarinės pusės yra pastatyta iš plytų, piramidės formos stogu, varpinė.

© 2016 J.D.Endriukaitis