Tbilisio aerouostas

Tbilisio tarptautinis aerouostas (თბილისის საერთაშორისო აეროპორტი) - pagrindinis Gruzijos aerouostas aptarnaujantis virš milijono keleivių per metus. Senasis stalininiės architektūros pastatas pastatytas 1952 metais pagal architekto Beridze projektą. 2006-2007 aerouostas rekonstruotas, pastatytas naujas keleivių terminalas. Sovietiniais laikais aeroustas aptarnaudavo iki pusantro milijono keleivių per metus, Ševarnadzes laikais - apie 200 000, 2009 metais - apie 700 000.
Aerouostas yra Tbilisio rytiniame pakraštyje, apie 16 km nuo miesto centro (Laisvės aikštės). Į aerouostą eina 3 km ilgio gatvė atsišakojanti nuo pagrindinio kelio į Kachetiją. Aikštėje prie aerouosto yra stovėjimo aikštelė talpinanti 355 automobilius. Stovėjimo valanda kainuoja 2 GEL.

Aerouostą modernizavo turkų kapitalo kompanija TAV Urban Georgia, ji aerouostą ir valdo.
Aerouosto patalpos nėra labai didelės, apie 100x300 m, per du aukštus. 24 registracijos vietos.
Aerouoste keletas kavinių: atvykimo salėje - “T&G” ir“Cappadocia"; išvykimo salėje - “Beer Port” ir “Burger City”. Saugojimo kameros nėra.
Aerouoste yra keletas valiutos keityklų, bet mieste keitimo kursas geresnis.
Aerouosto tinklapis www.tbilisiairport.com

Tbilisio tarptautinis aerouostas Tbilisio tarptautinis aerouostas Tbilisio tarptautinis aerouostas
Tbilisio tarptautinis aerouostas Tbilisio tarptautinis aerouostas Tbilisio tarptautinis aerouostas
Author:Eryk Klapton Gonsienica Author:Mamuka Dalakishvili Author:shixani

Į aerouostą atvažiuoti/išvažiuoti galima miesto autobusu, traukiniu ar taksi.
Autobusu. Į/iš aerouostą maždaug kas pusvalandį iš Centrinės geležinkelio stoties Rustavelio prospektu, pro Laisvės aikštę važiuoja miesto autobusas Nr.37. Kaina - 0,5 GEL. Nuo aerouosto iki Laisvės aikštės autobusas važiuoja apie pusvalandį. Paskutinis autobusas išvažiuoja apie 22 valandą.

Gruzija

Traukiniu. Nors 70 metrų nuo aerouosto pastato pastatyta graži moderni stotis, naujas komfortiškas traukinys tarp aerouosto ir Centrinės geležinkelio stoties važiuoja tik du kartus per dieną. Iš Centrinės stoties išvyksta 7:55 ir 17:20, iš aerouosto 8:45 ir 18:05, kelyje užtrunka 20 minučių, kaina - 0,5 GEL.
Taksi. Standartinė kaina nuo/iki Tbilisio centro - 25 GEL. Pagal Gruzijos kainas tai labai brangu (tiek kainuoja kelionė traukinio kupe iki Batumio). Pigiau rasti vargiai ar pavyks, prašys daugiau - nevažiuokite.

Tbilisio tarptautiniame aerouoste Tbilisio tarptautiniame aerouoste Tbilisio aerouosto geležinkelio stotis
Tbilisio tarptautiniame aerouoste Tbilisio tarptautiniame aerouoste Tbilisio aerouosto geležinkelio stotis
Author:GIORGI MCHEDLISHVILI Author:dato85 Author:M. PINARCI

Į Tbilisį skraido Turkish Airlines, Lufthansa, Air Baltic, Austrian Airlines, Sky Georgia, Estonian Air, Ukraine International Airlines, Airzena Georgian Airways, Euroline, LOT, BMI, Belavia, Azerbaijan Airlines, Arkia Israel Airlines ir kitos aviakompanijos.
Vietiniai reisai - į Batumį ir Mestiją.
Tbilisio aerouostas yra kompanijų Georgian Airways, Georgian International Airlines ir Sky Georgia "namų" aerouostas.

© 2015 J.D.Endriukaitis