Gudauri

Gudauri žemėlapis

Gudauri (გუდაური) - vienas populiariausių kalnų slidinėjimo kurortų Kaukaze.
Gudauri - nedidelė gyvenvietė prie Gruzinų Karo kelio, 2000 m aukštyje. Į pietus nuo Gudauri kelias serpantinais nusileidžia porą šimtų metrų į Kumlisciche kaimą. Įprastai Kumlisciche ir Naujasis Gudauri laikomi viena gyvenviete. Šioje gyvenvietėje yra visi Gudaurio viešbučiai - tolygiai išsimėtę prie Gruzinų Karo kelio. Į vakarus nuo kelio - status Aragvi upės tarpeklio šlaitas, į rytus - prasideda nuožulnus šlaitas, kuris truputį užlinksta į šiaurę ir nuveda prie Sadzele kalno (3307 m). Aukščio skirtumas tarp Gudauri ir kalno viršūnės yra apie 1200 m. Šiame nestačiame kalno šlaite įrengtos slidinėjimo trasos. Atstumas tiesiąja nuo kalno viršūnės iki nusileidimo pabaigos prie Kumlisciche apie 5 km, važiuojant vingiais pailgėja iki 7 km.

Naujasis Gudauri - nameliai, išsimėtę apie 1 km plote. Jame yra 4 viešbučiai: "Cross Pass", "Retro", "Seven" и "Shino. Tai aukščiausiai stovintys viešbučiai, toliausiai nuo keltuvo - apie 1 km.
Kumlisciche - dabar nemaža gyvenvietė. Čia yra policijos pastatas, informacinis centras, nedidelė cerkvė, ir beveik 10 viešbučių. Čia yra apatinė keltuvo stotis. Čia galima rasti slidžių nuomos punktus. Pačiame kaime yra 6 viešbučiai: "Šele", "Gagadze Hotel", "Bakhtrioni", "Truso", "Gudauri Hut" ir "Free rider". Prie pat keltuvo yra "Hotel Gudauri" ir svečių namai "Toni". Pietinėje kaimo pusėje dar trys viešbučiai: "Ozone", Shamo" ir "Panorama".

Kumlisciche Gudauri Gudauri
Kumlisciche Gudauri Gudauri
Author:Anuar T Author:gor_qkop Author:Erik_65

Achali Gudauri - pastatų grupė prie antrojo keltuvo pradžios. Kažkuria prasme - kurorto centras. Čia yra keletas kavinių, automobilių stovėjimo aikštelės, tualetai, slidžių nuomos punktai ir viešbutis "Carpe Diam". Vienvietis kambarys čia kainuoja 125-165 USD, dvivietis - nuo 165 iki 205 USD. Viešbutis brangus, bet geras.
Keltuvai yra 4. Jais galima pakilti iš Kumlisciche ar Achali Gudauri iki viršūnių: Sadzele kalno (3307 m) arba Kudebi kalno (3006 m).

Gruzija

Pirmasis keltuvas - trijų krėslų, 1010 m ilgio. Kelia nuo Kumlisciche iki Achali Gudauri. Jį būtinai naudosite, jeigu apsistojote Kumlisciche.
Antrasis keltuvas - keturių krėslų, 2310 m ilgio. Kelia iš Achali Gudauri š Kulebi kalno papėdę.
Trečiasis keltuvas - trijų krėslų, 1060 m ilgio. Kelia į Kulebi kalno viršūnę ir vadinamas Kulebi keltuvu.
Ketvirtasis keltuvas - trijų krėslų, 1104 m ilgio. Kelia nuo Sadzele kalno papėdės į jo viršūnę.
Kasa dirba nuo 08:30 iki 16:30. Vienkartinis pakilimas kainuoja 5 GEL. bilietas visai dienai kainuoja 30 GEL, savaitei - 174 GEL. Yra bilietai 2 ar 3 dienoms ir t.t.

Gudauri Gudauri Gudauri
Gudauri Gudauri Gudauri
Author:gor_qkop Author:Erik_65 Author:Manuchar GHavtadze

Sadzele kalnas - aukščiausias taškas į kurį galima pakilti keltuvu. Tai pietinė viršūnė, yra dar šiaurinė, 300 m aukštesnė. Net neslidinėjant, pakilimas į šią viršūnę palieka neišblėstančius įspūdžius. Čia, daugiau kaip 3 km aukštyje, jūs esate ant Didžiojo Kaukazo kalnagūbrio viršūnės. Nuo viršūnės vakarų pusėje matosi Bidera slėnis ir Gruzinų Karo kelias, už jo, Keli ugnikalnių plokštikalnė, matosi užgesę ugnikalniai Šerchota ir Charisar. Rytų pusėje - Chada tarpeklis, galima įžiūrėti mtiulų bokštus. Nuo šiaurinės viršūnės gerai matosi Truso upės tarpeklis ir Tereko slėnis.
Aplink Gudauri. Apylinkės įdomios, bet daug kas priklauso nuo sezono. Žiemą, jeigu Kryžiaus perėja atidaryta, galima nuvažiuoti į Stepancmindą ir pažiūrėti Kazbeko kalną. Galima važiuoti žemyn, iki Pasanauri ar Ananuri pilies. Vasarą galimybių daugiau - galima aplankyti Chada tarpeklį, galima pakilti į Keli ugnikalnių plokštikalnę, prie Šerchota kalno ir Kelicad ežero, galima nueiti į Truso tarpeklį, galima aplankyti Snockali upės slėnį ir juo nueiti iki Čauchi kalno. Pačiame Gudauri vasarą mažai žmonių ir nykoka.
Atvykimas. Reguliaraus transporto slidinėtojams nėra, todėl daugelis siūlo savo privačias paslaugas. Tuo užsiima ir turizmo kompanijos.

© 2014 J.D.Endriukaitis