Vani miestas

Vani (ვანი) - miestas Imeretijos žemumoje, prie Sulori upės (kairiojo Rioni intako), 60 m virš jūros lygio, Vani municipaliteto administracinis centras.
Vani asfaltuoti keliai jungia su Bagdati (30 km), Samtredia (23 km), Lančchuti (45 km) ir Čochatauri (38 km), vietinės reikšmės kelias veda, į pietryčius, į Sulori kurortą (12 km).

Vani miesto panorama Vani miesto centras Vani miesto centras
Vani miesto panorama Vani miesto centras Vani miesto centras
Author:S.Kharabadze Author:pavle151192 Author:Tengoooo1

Miestelis nedidelis, 2002 metais jame gyveno 4600 žmonių, praktiškai didelis kaimas, miesto teises gavęs 1981 metais. Žmonės čia gyveno jau VII amžiuje prieš mūsų erą, miesto pakraštyje yra archeologų atkastas senovinis miestas. Ši teritorija priklauso Vani archeologiniam muziejui-draustiniui.

Baltas, dviejų aukštų muziejaus pastatas gerai matosi iš miestelio centro, nuo centrinės aikštės į jį veda Gorgasali gatvė, kelias į jį markiruotas rodyklėmis "Muziejus". Plačiau Vani archeologinis muziejus-draustinis
Mieste taip pat yra nedidelis Meno muziejus (centre, Solomon II gatvėje Nr.2).
Miesto apylinkėse yra dviejų vėlyvųjų viduramžių pilių griuvėsiai: Sačino pilies ant kalvos ir Sebeka pilies griuvėsiai.

Vani cerkvė Vani policijos pastatas Paminklas Vani pakraštyje
Vani cerkvė Vani policijos pastatas Paminklas Vani pakraštyje
Author:pavle151192 Author:Akaki Levidze Author:GABUNIA GRIGOL

Miestelio centre yra nemaža aikštė, prie jos stovi nesena Šv.Zebulon ir Šv.Ana cerkvė. Prie aikštės ir gatvėse netoli jos susikaupusios turistui reikalingos įstaigos: keletas parduotuvių, kavinukės (kelyje į Bagdati ir Gegužės 26 gatvėje), Liberty banko filialas (Solomon II gatvėje). Autobusų stotis yra kitoje upės pusėje, prie kelio į Bagdati, apie 300 m į rytus nuo aikštės. Netoli stoties yra nedidelis turgus.

© 2015 J.D.Endriukaitis