Gruzijos administracinis suskirstymas

Gruzijos administracinis suskirstymas

Gruzija suskirstyta į 9 sritis, 1 miestą ir 2 autonomines respublikas. Šios yra padalintos į 71 municipalitetą iš kurių 8 okupuoti.
Gruzijos sritys ir autonominės respublikos: Abchazija (okupuota), Adžarija, Gurija, Imereti, Kacheti, Kvemo-Kartli, Mccheta-Mtianeti, Rača-Lečchumi, Samcche-Džavacheti, Samegrelo ir Šida-Kartli.

Gruzija

Gruzijos municipalitetai: Abaša, Adigeni, Amblorauri, Aspindza, Achalgori (okupuotas), Achalkalaki, Achalciche, Achmeta, Baghdati, Bolnisi, Boržomi, Cageri, Calka, Calendžicha, Ckaltubo, Čiatura, Čochatauri, Čchorocku, Dedoplisckaro, Dmanisi, Dušeti, Gardabani, Gori, Gurdžaani, Charagauli, Chašuri, Chelvačauri, Chobi, Choni, Chulo, Kazbegi, Kareli, Kaspi, Kvareli, Keda, Kobuleti, Lagodechi, Lančchuti, Lentechi, Marneuli, Martvili, Mestija, Ninocminda, Ozurgeti, Oni, Sagaredžo, Samtredija, Sačchere, Senaki, Signaghi, (50) Šuachevi, Telavi, Teržola, Tetrickaro, Tianeti, Tkibuli, Vani, Zestafoni, Zugdidi. Municipaliteto teises turi Batumi, Kutaisi, Rustavi ir Poti miestai.

Toks Gruzijos administracinis suskirstymas įvykdytas 1930 metais ir nuo to laiko nedaug pasikeitė, nors rajonų po truputį daugėjo. Nepriklausomoje Gruzijoje rajonus pervadino į municipalitetus, nors pavadinimas "rajonas" (რაიონი) neoficialiai irgi naudojamas.
90-aisiais šalis paskirstyta į vienuoliką sričių (machare). Abchazija ir Adžarija - autonominės respublikos. Osetija jokio statuso negavo ir yra Šida Kartli srities sudėtyje, o Achalagori municipalitetas įtrauktas į Mccheta-Mtianeti sritį. Srities vadovas vadinamas "valstybinis Gruzijos prezidento įgaliotinis", juos skiria Prezidentas.
Įprastai, municipalitetas - keliolika dešimčių kaimų ir administracinis centras. Municipalitetuose nėra daugiau kaip vieno miesto, taigi, kiek Gruzijoje municipalitetų tiek ir miestų, plius Tbilisi, Kutaisi, Batumi, Rustavi ir Poti.
Abchazija ir Osetija laikomos okupuotomis teritorijomis ir lankymasis jose reglamentuotas Gruzijos įstatymo dėl okupuotų teritorijų, kurį rekomenduojame žinoti.
Šitas Gruzijos suskirstymas yra grynai administracinis. Todėl Chevsureti, Pšavi, Tušeti ir Svaneti į atskirus rajonus neišskirti. Svaneti, pavyzdžiui, padalinta tarp dviejų sričių - Samegrelo ir Rača-Lečchumi.

© 2014 J.D.Endriukaitis