Okace kanjonas

Okace kanjonas (ოკაცეს კანიონი) - svarbiausias Choni municipaliteto gamtos paminklas, vienas iš trijų "sukultūrintų" Imeretijos gamtos paminklų. Kanjonas yra apie 3 km ilgio, iki jo vidurio nutiestas pakabinamas metalinis takas, pastatyta apžvalgos aikštelė.

Iš tikro yra du Okace kanjonai, tarp jų apie 4 km tiesiąja. Turistams įrengtas apatinis kanjonas. Kanjoną kalkakmenio masyve išplovė Okace (Saciskvilo) upė prasidedanti Aschi plokščiakalnyje ir įtekanti į Cchenisckali upę. 3 km iki žiočių - tai ir yra apatinis kanjonas. Į kanjoną patekti galima patekti nuo Cchenisckali upės pusės per Gaghma Nogha kaimą ir eiti jo dugnu, dažnai vandeniu, arba jo viršumi, turistams įrengtu taku. Pakabinamas takas prasideda apatinio kanjono šiaurinėje pusėje ir atveda iki jo vidurio, kur pastatyta apžvalgos aikštelė.

Okace kanjono lankytojų centras Įėjimas į Okace kanjoną Okace kanjonas
Okace kanjono lankytojų centras Įėjimas į Okace kanjoną Okace kanjonas
Author:Shekhar Damle Author:Shekhar Damle Author:Shekhar Damle

Pirmiausiai reikia neblogu asfaltuotu keliu iš Choni (23 km) ar Kutaisio (52 km) atvažiuoti į Zemo Gordi kaimą. Kaime yra Okace kanjono lankytojų centras. Jis yra prie pagrindinio kelio, šalia Dadiani miško parko.
Sezono metu kanjono lankymas mokamas, bilietą reikia nusipirkti lankytojų centre. Žiemą kanjonas nėra toks gražus, todėl tada jo lankymas nemokamas.

Gruzija

Prie lankytojų centro prasideda takas, einantis per Dadiani miško parką, šalia Dadiani rūmų likučių, atvedantis prie įėjimo į kanjoną. Šio vaizdingo tako ilgis 2,4 km. Iki kanjono yra ir prastos kokybės gruntinis kelias, kuriuo iki įėjimo galima atvažiuoti automobiliu.
Tako pabaigoje - įdomios architektūros statinys - įėjimas į kanjoną. Čia prasideda pakabinamas metalinis takas einantis kanjono viršumi iki apžvalgos aikštelės.

Okace kanjonas Okace kanjonas Okace kanjonas
Okace kanjonas Okace kanjonas Okace kanjonas
Author:Shekhar Damle Author:Shekhar Damle Author:Shekhar Damle

Vien dėl kanjono čia važiuoti gal ir neverta, todėl galima aplankyti viršutinį kanjoną ir Kinčcha krioklį.
Viršutinis kanjonas yra Kinčcha kaimo apylinkėse, jį kalkakmenio masyve išplovė Saciskvilo (Okace) upė. Kanjone yra trys kriokliai - apie 25, 20 ir 35 m aukščio. Į kanjoną apie 70 m aukščio Kinčcha kriokliu krenta dešiniojo intako vanduo. Krioklio apačioje susidarė natūralus baseinas, kuriame galima maudytis.
Nuo lankytojų centro iki Kinčcha kaimo keliu 5 km, nuo Kinčcha kaimo iki Kinčcha krioklio 2,1 markiruotu taku.

Okace kanjonas Okace kanjonas Okace kanjonas
Okace kanjonas Okace kanjonas Okace kanjonas
Author:ООО 766 Author:ООО 766 Author:ООО 766
© 2015 J.D.Endriukaitis