Barakoni cerkvė. Rača

Barakoni (ბარაკონი) cerkvė - oficialus pavadinimas - Barakoni Dievo Motinos cerkvė, vėlyvos statybos cerkvė Cesi kaime, netoli Rioni ir Luchunisckali upių santakos, 8 km į rytus nuo Amrolauri. Netoliese, ant kalno yra Minda tvirtovė. Cerkvė gražiai žiūrisi aplinkiniame peizaže, iš toli. Cerkvė pastatyta XVIII amžiuje, yra prie pat kelio Ambrolauri-Oni.

Cerkvė pastatyta 1753 m Račos eristavo paliepimu. Maždaug po 30-ies metų Gruzijoje pasibaigė tradicinės architektūros cerkvių statybos, taigi ši cerkvė - viena iš paskutinių, savotiškas viduramžių Gruzijos architektūros pabaigos simbolis. Tuo metu išnyko ir Rača eristavija, taigi cerkvė paminklas ir jai.

Barakoni cerkvė Barakoni cerkvė Barakoni cerkvė
Barakoni cerkvė Barakoni cerkvė Barakoni cerkvė
Author:J.Endriukaitis Author:zaza.gagnidze Author:Lazare Gagnidze

Apie Barakoni sunku papasakoti. Tai gana vėlyvos statybos cerkvė, ji neturi jokių paslapčių, jos architektūroje nėra naujovių ar originalių sprendimų. Tai klasikinė kryžiaus-kupolo architektūros cerkvė, su įdomiu kupolu (jo stogas varinis), bet sienos lygios, tik su keletu raižytų papuošimų. Cerkvės viduje freskų labai nedaug, vidaus interjeras keistokas. Jame yra ikonostasas - labai retas reiškinys Gruzijoje. Jis padarytas gana gražiai, nors tai jau gana nesena kūryba. Visa vidinė cerkvės erdvė apkabinėta įvairiausio dydžio dabartinio laikmečio ikonomis.

Barakoni cerkvė Barakoni cerkvė Barakoni cerkvė
Barakoni cerkvė Barakoni cerkvė Barakoni cerkvė
Author:PlamenB Author:Jondovich Author:J.Endriukaitis
© 2014 J.D.Endriukaitis