Ryšys

Gruzijoje yra šie ryšio tipai: telefonas, internetas ir paštas. Pašto, dėl mažos naudos keliautojui, neaprašinėsiu.

Gruzija
Internetas

Mano galva, internetas Gruzijoje tik pradeda vystytis. Provincijoje interneto kavinių nedaug. Jas galima rasti Tbilisyje, Kutaisyje ir Batumyje. Internetą galima rasti kai kuriuose Turizmo informacijos biuruose ir gražiai paprašius juo leidžia naudotis. Daugumoje hostelių turi po keletą kompiuterių, internetu jų gyventojams leidžiama naudotis nemokamai.
Viešbučiuose, kaip taisyklė, galima naudotis laidiniu ir belaidžiu internetu. Tbilisyje dabar įdiegtas Wi-Fi tinklas "Tbilisi loves you", kuris yra beveik visuose Tbilisio centriniuose rajonuose, bet jo greitis labai lėtas.
Kartais Wi-Fi galima rasti miestų parkuose. Pavyzdžiui yra Beeline nemokamas Wi-Fi Boržomi parke (tame, kur mineralinis vanduo). Batumyje nemokamas Wi-Fi yra Bulvare. Tokias vietas galima rasti pagal iškabinėtas reklamas su mobilaus ryšio kompanijos logotipais.
Telavi mieste keletas interneto kavinių yra Iraklii II prospekte. Achalciche mieste atrasta tik viena interneto kavinė miesto centre. Kutaisyje yra keletas interneto kavinių, skersgatviuose netoli centro. Toks reiškinys kaip interneto kavinė municipalitetų centruose dar labai retas. Atrastas Kvareli. Manglisi, Signaghi.
Valanda interneto kavinėje įprastai kainuoja 1-2 GEL. Dažniausiai laikas apmokamas iš anksto. Kompiuterio klaviatūroje įprastai pažymėtos lotyniškos, gruziniškos ir rusiškos raidės. Greitis vidutinis. Skype dažniausiai yra.
Namų internetas. Kabelinis, nelimituotas internetas gana retas, labiau paplitęs internetas per palydovą.
Mobilusis internetas plačiai naudojamas. Apmokamas arba už kiekį arba už nelimituotą. Įkainiai už kiekį 10-20 GEL už 500 Mb, 20-30 GEL už 1 Gb, 30-60 GEL už 5 Gb. Nelimituotas kainuoja 30-45 GEL už mėnesį.

Mobilusis telefoninis ryšys

Šiuo metu Gruzijoje yra 3 mobilaus ryšio kompanijos - Magti, Geocell ir Beeline. Minutės pokalbio kaina Magti ir Geocell - 0,1-0,12 GEL į visus vietinius tinklus. Kompanijos siūlo visokius "gudrius" paslaugų paketus, kurių nauda keliautojui nedidelė.
Beeline pokalbiai truputį pigesni (0.05 GEL į visus vietinius tinklus), bet teritorijos padengimas yra blogiausias. Geriausias padengimas, atrodo, yra Magti.
Tbilisyje nusipirkti SIM kortelę galima daugelyje vietų, pigiausia Beeline SIM kortelė - 2 GEL. Geocel ir Magti SIM kortelės kainuoja nuo 5 GEL. Papildyti SIM kortelę galima mokėjimo terminaluose, jeigu rasite "kalbantį" angliškai ar rusiškai. Kitu atveju teks paprašyti pagalbos vietinių. Per šiuos terminalus galima sumokėti už daug ką, pavyzdžiui, nusipirkti bilietus į traukinį.
Roamingas. Bitė. Visuose Gruzijos tinkluose: priimami skambučiai - 3,6813 Lt/min., skambučiai į Lietuvą ir šalies viduje - 5,8346 Lt/min.
Omnitel. Visuose Gruzijos tinkluose: priimami skambučiai - 5,07 Lt/min., skambučiai į Lietuvą ir šalies viduje - 10,16 Lt/min.
Tele 2 (Pildyk). Geocell tinkle: priimami skambučiai - 2,40 Lt/min., skambučiai į Lietuvą - 2,40 Lt/min, vietiniai skambučiai - 4,90 Lt/min.

© 2014 J.D.Endriukaitis