Charagauli miestas

Charagauli (ხარაგაული) - miestelis giliame Čcherimela upės slėnyje, 280-400 m aukštyje, 50 km (tiesiąja) į pietryčius nuo Kutaisio. Charagauli municipaliteto administracinis centras. 2380 gyventojų (2002).
Miestą asfaltuotas kelias jungia su Zestafoni (per Dzirula, 21 km) ir žvyrkelis su Chašuri (48 km).
Charagauli klimatas - drėgnas subtropinis su vidutiniškai šaltomis žiemomis ir su santykinai sausomis, karštomis vasaromis. Vidutinė metinė temperatūra 13,2° C, sausio 3,2° C, liepos 22,6° C. Absoliutus minimumas -22° C, absoliutus maksimumas 40° C. Vidutinis metinis kritulių kiekis 1360 mm.

Charagauli, tada vadintas Belagori, išaugo kaip geležinkelio stotis. 1870-aisiais tapo viena iš svarbesnių Poti-Tbilisi prekinių geležinkelio stočių, pervadintas į Charagauli. Miesto teises gavo 1944 metais, 1949 metais pervadintas į Ordžonikidze, 1989 metais sugrąžintas senasis pavadinimas.

Charagauli panorama Charagauli geležinkelio stotis Charagauli miesto centras
Charagauli panorama Charagauli geležinkelio stotis Charagauli miesto centras
Author:Wowo Manipulations Author:arqiteqtor Author:arqiteqtor

Charagauli - atkampiausias ir mažiausiai lankomas Imeretijos miestelis, atokiau nuo pagrindinių kelių, bet aplink miestą labai gražūs kalnai, netoliese yra tvirtovė. Į Charagauli veda keletas kelių, bet tik kelias į Zestafoni asfaltuotas.

Gruzija

Charagauli pagrindinė gatvė - karaliaus Solomono, kurios pietinėje pusėje yra geležinkelio stotis. Nuo jos, 500 m ilgio gatvės atkarpoje yra visi įdomesni miesto objektai. Joje yra keletas parduotuvių, du restoranai ir viešbutis (nakvynės kaina 20-30 GEL). Ant viešbučio yra iškaba, nauji gražūs langai. Restoranai maisto įvairove nepasižymi. Kairiau už viešbučio yra restoranas, dešiniau - Boržomi-Charagauli Nacionalinio parko administracija. Kiek toliau, kairėje gatvės pusėje - aikštė, sąlyginis miesto centras. Dar toliau, dešinėje nedidelis miesto teatras, už jo pasukus gatve į dešine ir tiltu perėję Čcherimela upę rasime turgų. Nuo teatro einant karaliaus Solomono gatve, dešinėje bus kavinė, ir kiek toliau nuo gatvės, neseniai pastatyta cerkvė. Miesto pakraštyje - modernus, stiklinis policijos pastatas.

Charagauli miesto centras Charagauli miesto teatras Vepchvia Gongadze skveras
Charagauli miesto centras Charagauli miesto teatras Vepchvia Gongadze skveras
Author:arqiteqtor Author:arqiteqtor Author:arqiteqtor

Miesto muziejos yra Balandžio 9-osios gatvėje, Nr.9. Dirba kasdien, išskyrus šeštadienius ir sekmadienius, 10:00-17:00. Įėjimas nemokamas.
Muziejuje eksponuojama: II-I amžių p.m.e. bronziniai papuošalai, kirviai, sagtelės, numizmatikos kolekcija (Kolchidos tetri, turkiškos, karaliaus Erekle II, rusiškos varinės monetos), amatininkų dirbiniai, šiuolaikinė tapyba (R. Sturua, L.Cuckiridze, B. Švelidze, N.Grigolia, T. Džaparidze, S.Kenčadze, Z.Lezhava), skulptūra (E.Amašukeli, T. Tabatadze, M.Kiknavelidze, M.Talakvadze), XIX-XX amžių kasdieniniai daiktai ir etnografinė kolekcija (drabužiai, baldai, įrankiai), religijos objektai (senos knygos, šventikų drabužiai, diržai, ikonos ir indai).
Netoli miesto yra Čcheri tvirtovė. Ją pamatysime kairėje, ant kalno, paėję keletą kilometrų į pietryčius keliu į Chašuri.

Tamaz Kiknadze skveras Charagauli policijos pastatas
Tamaz Kiknadze skveras Charagauli policijos pastatas
Author:arqiteqtor Author:arqiteqtor
© 2015 J.D.Endriukaitis