Valiutos keitimas

Gruzijoje valiutą pasikeisti valiutos keityklose ar bankuose visuose municipalitetų centruose, prie sienos perėjimo punktų. Mažesniuose miesteliuose ar kaimuose pinigų išsikeisti beveik neįmanoma. Keitimo kursai priklausomai nuo vietos ar banko gali skirtis net iki 5%, bet, įprastai kursų skirtumas ne didesnis kaip 1-2%.
Valiutos keityklos yra beveik kiekviename didesniame mieste. Jeigu jų nėra - pinigus galite išsikeisti banke. Garantuotai išsikeisite eurus ar JAV dolerius. Skirtumo kurią iš šių valiutų turėti su savimi nėra. Kai kur galite išsikeisti ir Jungtinės Karalystės svarus, Turkijos liras, Rusijos rublius. Geriausi valiutų keitimo kursai yra Tbilisyje, kai kurios valiutos keityklos veikia visą parą. Tbilisyje valiutos keityklų daug, yra kiekvienoje metro stotyje, bet, įprastai, daug keityklų keičia geresniu kursu negu šios keityklos.
Tbilisio tarptautiniame aerouoste yra keletas valiutos keityklų, bet įprastai, kursas būna žemesnis kaip mieste. Ta pati taisyklė galioja ir valiutos keitykloms prie sienos perėjimo punktų.
Dėmeso!. Pagal Gruzijos įstatymus viešbučiai, restoranai ir kitos įstaigos neturi teisės apmokėjimui priimti užsienio valiutas. Už tai jas gali nubausti 500 GEL bauda. Praktiškai, atsiskaityti eurais ar doleriais jums nepavyks.
Bankomatus irgi rasite beveik visuose municipalitetų centruose. Tbilisyje jų tikrai nemažai. Atsiskaityti kortele galima tik kai kuriose įstaigose Tbilisyje, Batumyje ir Kutaisyje. Kitur, su labai retomis išimtimis, kreditine kortele atsiskaityti nepavyks. Daugiausia aptarnaujamos Visa ir MasterCard kreditinės kortelės. Mano patirtimi, naudojantis bankomatais ar atsiskaitinėjant kortelėmis reikėtų iš anksto pasitikrinti valiutų kursus, kartais bankai savo gudrybėmis pasidaro sau nemažą maržą.

Valiutų kursai

Oficialūs Gruzijos banko valiutos kursai truputį svyruoja, 2019 metais valiutų keityklose vidurkis buvo apie: 1 EUR apie 3 GEL (svyravo nuo 2,98 iki 3,32 GEL už 1 EUR) ir 1 USD apie 2,8 GEL (svyravo nuo 2,65 iki 2,98 GEL už 1 USD). Žemiau galima pasižiūrėti bankų skelbiamus oficialius valiutų keitimo kursus, nors dažnai valiutų keityklose jie truputį skiriasi nuo oficialiųjų.

Bank Republic

საქართველოს ეროვნული ბანკი - National Bank of Georgia
Sakartvelos Erovnuli Banki
Sanapiro str N2, 0114 Tbilisi, Georgia
www.nbg.gov.ge

ProCredit Bank

ProCredit Bank
154 Agmashenebeli Ave 0112 Tbilisi
www.procreditbank.ge

PrivatBank

PrivatBank
114, Tsereteli Ave 0119 Tbilisi
privatbank.ge

Bank of Georgia

Bank of Georgia
29a Gagarin Str. Tbilisi 0160
www.bankofgeorgia.ge

Liberty Bank

Liberty Bank
74 Chavchavadze Ave 0162 Tbilisi
www.libertybank.ge

BasisBank

BasisBank
1 Ketevan Tsamebuli Ave 0103 Tbilisi
www.basisbank.ge

VTB Bank Georgia

VTB Bank Georgia
14 G.Tchanturia St 0102 Tbilisi
www.vtb.com.ge

CARTU BANK

CARTU BANK
39a Chavchavadze Ave 0162 Tbilisi
www.cartubank.ge

TBC Bank

TBC Bank
7, Marjanishvili St. 0102 Tbilisi
www.tbcbank.com.ge

International Bank of Azerbaijan

International Bank of Azerbaijan
0105 Leonidze str. # 1
www.ibaz.ge

PASHA Bank

PASHA Bank
15 Rustaveli Ave 0108 Tbilisii
www.pashabank.ge

FINCA Bank Georgia

FINCA Bank Georgia
71 Vazha-Pshavela Avenue, office 12 0186 Tbilisi
www.finca.ge

© 2016-20 J.D.Endriukaitis