Senaki miestas. Samegrelo

Senaki miesto žemėlapis

Senaki (სენაკი) - miestas Kolchidos žemumoje, kairiajame Techuri upės krante, 28 m aukštyje. 28 600 gyventojų.
Miestas yra prie kelio Tbilisi-Batumi, jame prasideda keliai į Martvili ir į Čchorocku.
Pagrindinė miesto dalis yra į šiaurę nuo kelio Tbilisi-Batumi, miestas šiaurėje atsiremia į kalvas kurios iškyla 100-400 m virš miesto. Nuo jų atsiveria visa miesto panorama.

Senaki miestas Senaki miestas Senaki miestas
Senaki miestas Senaki miestas Senaki. Parkas
Author:dvali giorgi Author:ildamusha Author:ildamusha

Pagrindinė miesto gatvė Rustaveli prospektas eina lygiagrečiai keliui Tbilisi-Batumi. Rytuose prospekto tęsinys - kelias į Martvili. Prospekte yra visos pagrindinės miesto parduotuvės, interneto kavinė (valanda kainuoja 1 larį). Prie prospekto yra nedidelis parkas, kurio centre - originalus paminklas karo aukoms. Iš išorės jis atrodo kaip betoninis kubas, visas jo kompozicija yra kubo viduje. Įdomus meninis sprendimas. Netoli šio parko yra nesena Senaki cerkvė.

Kiek piečiau Rustavelio prospekto, lygiagrečiai eina Čavčavadze gatvė, joje yra Senaki geležinkelio stotis, čia sustoja traukiniai į Batumį ir į Zugdidį. Kiek į vakarus šioje gatvėje yra 1959 metais pastatytas gražus teatras, dar toliau - didelis ir turtingas prekėmis turgus. Jis užima visą kvartalą iki Rustaveli prospekto. Prie jo yra supermarketas ir keletas maitinimo įstaigų.
Žiuli Šartava Senaki Muziejus yra Rustaveli prospekte Nr.150. Muziejus dirba kasdien, 10:00-18:00, įėjimas nemokamas. Muziejuje eksponuojama apie 2000 įvairių laikotarpių archeologinių eksponatų iš Senaki regiono.

Senaki miestas Senaki miestas Senaki miestas
Sakalandarišvilo pilis Sakalandarišvilo pilis Kriokliukas prie pilies
Author:morze and semafori Author:morze and semafori Author:morze and semafori

Į šiaurę nuo Rustaveli prospekto miestas kyla aukštyn, privačių namų kvartalai, už jų - miškingos kalvos. Jeigu eiti Rustavelio prospektu į rytus, ir už 1,8 km pasukti į kairę, į Kania gatvę, kuri kyla į kalvas, pasieksite viduramžių tvirtovės griuvėsius vadinamus Sakalandarišvilo bokštu ar pilimi. Yra išlikęs vienas truputį apgriuvęs bokštas, sienų griuvėsiai. Einant Kania gatve už 900 m miestas baigiasi, kairėje kapinės, nuo jų iki pilies ant kalvos dešinėje dar 500 m gruntiniu keliu. Nuo kalvos matosi visas Senaki miestas, vietos gražios, miškingos. Naktį matosi Vani ir Lančchuti miestų šviesos. Porą šimtų metrų į rytus yra vaizdingas kriokliukas.

Senaki miestas Senaki miestas Senaki miestas
Senaki. Teatras Senaki. Geležinkelio stotis Senaki. Cerkvė
Author:Highlander_82 Author:satana915 Author:Нг гс

Miesto centre, netoli nedidelio parko yra "Egrisi" viešbutis, be jo yra 1 ar 2 svečių namai. Pagrindinės miesto parduotuvės irgi miesto centre, Rustaveli ir Čavčavadze gatvėse. Jose taip pat yra mobilių operatorių biurai ir bankų filialai, keletas valiutos keityklų, nemažai kirpyklų. Keliose vietose yra interneto kavinės.

Gruzija

Keletas maitinimo įstaigų yra prie turgaus, Čavčavadze yra kavinė, prie geležinkelio stoties, kitoje pusėje bėgių, yra restoranas.
Senaki stoja apie 10 traukinių per dieną. Traukiniu galima pasiekti Batumi, Poti, Zugdidi, Kutaisi ir Tbilisi. Netoli geležinkelio stoties yra autobusų stotis iš kurios važiuoja "maršrutkės" į Senaki municipaliteto kaimus, taip pat į Zugdidi, Chobi, Martvili, Samtredia ir Kutaisi.

© 2014 J.D.Endriukaitis