Vizos

Lietuvos piliečiai gali lankytis Gruzijoje be vizos ir būti joje iki 90 dienų, 180 dienų laikotarpyje. Reikalingas galiojantis pasas (galiojimo termino pabaiga ne trumpesnė kaip 180 dienų nuo įvažiavimo datos). Europos Sąjungos piliečiai gali įvažiuoti į Gruziją su Asmens tapatybės kortele (IC) išduota Europos Sąjungos šalyje.

Lietuvos Ambasada Gruzijoje

Adresas: Krtsanisi gatvė, Nr. 29, Tbilisi
Telefonas: +995 (32) 2 912 933, Budintis mobilus telefonas: +995 5 99 304033, Faksas: +995 (32) 2 221 793.
Elektroninis paštas: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Tinklalapis: ge.mfa.lt
Kaip rasti: Ambasada yra Krtsanisi rajone, apie 3 km į pietryčius nuo Laisvės aikštės. Nuo Tbilisi centro, reikia važiuoti krantine šalia Mtkvari (Kura) upės iki Ortačala rajono, ir privažiavus šviesoforais reguliuojamą sankryžą pasukti dešinėn į Krtsanisi gatvę. Iš geležinkelio stoties ir miesto centro iki ambasados galima atvykti autobusu Nr 31.

Gruzijos Ambasada Lietuvoje

Adresas: Poškos gatvė, Nr. 13, Vilnius
Telefonas: +370 5 212 78 48, faksas: +370 5 272 36 23
Elektroninis paštas: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Tinklalapis: www.lithuania.mfa.gov.ge

Gruzija
Ką reikia žinoti

Nelegalus sienos perėjimas (t.y. be oficialios Gruzijos pasieniečių kontrolės) baudžiamas baudomis arba laisvės atėmimu. Tokiu laikomas ir patekimas į Pietų Osetiją ar Abchaziją iš Rusijos Federacijos pusės.
Pagal galiojančius Gruzijos įstatymus užsienio piliečiams patekti į okupuotas Abchazijos ir Cchinvali regiono (buvusios Pietų Osetijos) teritorijas galima tik Gruzijos vyriausybės nustatyta tvarka ir tik iš Gruzijos vyriausybės kontroliuojamos teritorijos pusės: įvažiuoti į Abchaziją ir iš jos išvažiuoti galima tik per Zugdidžio savivaldybę; patekti į Cchinvalio regioną (Pietų Osetiją) ir iš jo išvykti galima tik per Gorio savivaldybę. T.y. jeigu jūs pase turite Rusijos/Abchazijos ar Rusijos/Pietų Osetijos sienos perėjimo punkto antspaudą, Gruzijoje galite turėti problemų.
Pasienio ruožas prie Pietų Osetijos sienos - tai "ypatinga zona". Oficialiai tokios zonos nėra ir čia galima laisvai patekti. Bet, neoficialiai egzistuoja zona, kur Gruzijos įstatymai veikia kažkiek sąlyginai.
Šioje zonoje patikros postų ar šlagbaumų nėra, nėra ir kokių nors įspėjamųjų užrašų, bet jūsų buvimas čia nelabai patinka policijai, ir jie gali paprašyti jūsų išvažiuoti iš šios teritorijos.

Zona neturi aiškiai apibrėžtų ribų - ji prasideda ten, kur policija pradeda įtariai žiūrėti į užsienio piliečius, ir retkarčiais patikrina jų dokumentus. Kuo arčiau Pietų Osetijos sienos, tuo policijos dėmesys didesnis.
Zonos plotis 10-20 km, ji yra Dušeti, Kaspi, Gori, Kareli, Sačchere ir Oni municipalitetuose. Zona plačiausia ir problemiškiausia į šiaurę nuo Gori miesto. Praktiškai, teritorijos į šiaurę nuo autostrados tarp Igoeti iki Gori - "ypatinga zona".
Lankantis šioje zonoje reikia turėti omenyje: gali būti problemų su rusų armija; gali būti problemų su gruzinų policija.
Dabartiniu metu "fronto linija" ne visiškai sutampa su Pietų Osetijos siena. Kai kur rusų armija kontroliuoja nedideles Gruzijos teritorijos dalis, pavyzdžiui, ji kontroliuoja tiltą per Ksani upę Odzisi kaime.

© 2014 J.D.Endriukaitis