Kolagiri, Pirukughmari, Didi Kvabebi, Patara Kvabebi vienuolynai

Kolagiri, Pirukughmari, Didi  Kvabebi, Patara Kvabebi žemėlapis

Kolagiri, Pirukughmari, Didi Kvabebi, Patara Kvabebi vienuolynai (ქოლაგირი, პირუკუღმარი, დიდი ქვაბები, პატარა ქვაბები) - tai David Garedži vienuolynų komplekso vienuolynai, turistų labai retai lankomi, esantys Signaghi municipaliteto teritorijoje, neaukštuose kalnuose abipus Iori upės. Vienuolynų urvai yra toliau nuo pagrindinių kelių, gana sunkiai pasiekiami, iki jų galima privažiuoti tik didesnio pravažiuojamumo autotransportu. Vienuolynai yra 24-32 km (tiesiąja) į pietvakarius nuo Signaghi.

Kolagiri Pirukughmari Patara Kvabebi
Kolagiri Pirukughmari Patara Kvabebi
Author:levan japoshvili Author:levan japoshvili Author:levan japoshvili

Pirmasis David Garedži vienuolynas įkurtas VI amžiuje, asirų tėvo Davido. Jo mokiniai su tėvu Lukianu atėjo į pusdykumę ir apsigyveno nedidelėje oloje. Ji išsivystė į pirmajį vienuolyną, kuri vėliau tapo Davido Laura, ir visų David Gareddža vienuolynų centru. Po truputį atsirado jo "filialai", kurių dabar yra 21. Plačiau David Garedža vienuolynai.

Patara Kvabebi Didi Kvabebi Didi Kvabebi
Patara Kvabebi Didi Kvabebi Didi Kvabebi
Author:levan japoshvili Author:levan japoshvili Author:levan japoshvili

Kolagiri (ქოლაგირი) vienuolyno kompleksas yra Kolagiri kalno (443 m) kalno šlaite, netoli dešiniojo Iori upės kranto. Kolagiri iš persų kalbos verčiasi kaip "kepurė". Vienuolyne yra keletas cerkvių. Iš vienos, nugriuvus kalnui, liko tik trečdalis. Įdomiausia yra cerkvė šiaurinėje pusėje, joje išliko labai pažeistos freskos. Vienuoliai geriamajį vandenį atsinešdavo iš Iori upės.
Didi Kvabebi (დიდი ქვაბები) vienuolynas yra aukšto konglomeratinio kalno Kvabebisi (581 m) šone iškaltoje didelėje oloje, apie 5 km į rytus nuo Kolagiri. Olos viršus beveik visas nugriuvęs. Vienuoliai gerdavo vandenį iš nedidelio upelio netoliese.

Patara Kvabebi (პატარა ქვაბები) vienuolynas yra 12 km į pietryčius nuo Didi Kvabebi prie kairiojo Iori upės intako vadinamo "Karčiuoju slėniu". Kalne iškaltose olose Patara Kvabebi vienuolynas palyginus nedidelis, yra tolimiausias David Garedži komplekso vienuolynas, toliau į rytus vienuolynų nėra. Vienuolyne yra cerkvė su kupolu ir keletas nedidelių kambarių. Vachušti Bagrationi XVIII amžiuje rašė: "bet čia prie karčiųjų vandenų yra vienuolynas".
Pirukughmari (პირუკუღმარი) vienuolynas yra 4 km į rytus nuo Kolagiri, 2 km į vakarus nuo Iori upės. Vienuolynas nedidelis, beveik visas sugriuvęs. Olos iškirstos konglomerato kalno, vadinamo Pirukughma, šone. Vandens šaltinių netoli vienuolyno nerasta, atrodo vienuoliai vandenį atsinešdavo iš Iori upės.

Didi Kvabebi Didi Kvabebi Didi Kvabebi
Didi Kvabebi Didi Kvabebi Didi Kvabebi
Author:levan japoshvili Author:levan japoshvili Author:levan japoshvili
© 2015 J.D.Endriukaitis