Surami

Surami (სურამი) - miestelis Lichi kalnagūbrio priekalnėse, praktiškai susiliejęs su Chašuri, todėl trumpa geležinkelio atšaka Chašuri-Surami (traukiniai važinėja) atlieka antžeminio metro funkcijas. Gyventojų skaičius - 9733 (2002).
Surami - pats Šida Kartli pakraštys. Netoli tvirtovės, einant keliu į vakarus, pamatysite didelio miško pakraštį. Tai jau Imereti miškų pradžia, kurie tęsiaisi iki pat Zestafoni. Surami miškai gera vieta nakvynei palapinėje.

Surami vietoje gyvenvietė buvo jau Bronzos amžiuje. Antikos laikais ir vėliau pro čia ėjo svarbus prekybinis kelias tarp Rytų ir Vakarų. Surami rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas XII amžiuje. Viduramžiais priklausė kunigaikščių Surameli giminei.
Surami, kelio Tbilisi-Kutaisi dešinėje yra XVIII-XIX amžiaus Šv.Giorgi cerkvė.
Surami pakraštyje, buvusiame kaime Itria yra XVI-XVII amžiaus Itria vienuolynas. Suremontuotas XIX amžiuje. Vienuolyną sudaro Šv.Marijos katedra, varpinė ir siena.

Surami Surami Surami
Surami Surami Surami cervė
Author:GURAM ZANIERI Author:Patrick (JM) Perrier Author:GURAM ZANIERI

Surami tvirtovė (სურამის ციხე) yra senovėje dviejų svarbių kelių sankryžoje: vienas į vakarus per Lichi kalnagūbrio perėją į Imereti, kitas - į pietus per Boržomi tarpeklį į Aukštutinę Gruziją. Tvirtovės tiksli pastatymo data nėra žinoma. Senesni istorikai rašė kad ją pastatė karalius Farnadžom II 200 metų prieš mūsų erą, arba - persų karalius Chosro I Anuširvan (531-579). Dabartiniai mokslininkai mano, kad tvirtovė pastatyta XI amžiaus pradžioje. Taip pat manoma, kad tvirtovė buvo kunigaikščių Surameli, valdžiusių kunigaikštystę XII-XIII amžiuose, rezidencija. Gruzijos istoriniuose šaltiniuose tvirtovė minima nuo 1625 metų, kai Giorgi Saakadze sutvirtino tvirtovę.

Gruzija

Tvirtovė pastatyta XI-XIII amžiuje, atnaujinta XVI amžiaus antrojoje pusėje - dabar sienų likučiai šiaurės vakarų kampe. Kita tvirtovės dalis atnaujinta XVII ir XVIII amžiuose.
Tvirtovė užima 1200 m² plotą, ją sudaro dvi dalys: citadelė ir žemutinis kiemas. Citadelė yra kalno viršuje, žemutinis kiemas - kalno šlaitus. Tvirtovę sudaro sienos ir bokštai. Bokštas, rytinės ir vakarinės sienos pilnai atstatytos XX amžiaus 80-aisiais metais.
Iki 1991 metų tvirtovės pietryčiuose buvo nedidelė XI-XII amžiaus Šv.Giorgi cerkvė. Tais metais žemės drebėjimas ją pilnai sugriovė. Iš rūmų buvusių pietinėje tvirtovės dalyje išliko tik griuvėsiai.

Surami Surami Surami
Surami tvirtovė Surami tvirtovė Surami tvirtovė
Author:HARRY_ANNA Author:T.Baslandze Author:longdistancer
© 2015 J.D.Endriukaitis